סגור
מימין: אייל חנקין מנכ"ל קבוצת עזריאלי ו דנה עזריאלי, יו"ר הקבוצה
מימין: אייל חנקין מנכ"ל קבוצת עזריאלי ו דנה עזריאלי, יו"ר הקבוצה (צילומים: זיו קורן, עמית שעל)

עזריאלי רכשה חוות שרתים בלונדון - כולל הקרקע הסמוכה - ב-200 מיליון שקל

לחווה הבריטית הסכמי שכירות עם לקוחות לתקופה ממוצעת של 5 שנים; עזריאלי מתכננת שיתוף פעולה בין האת לחברת חוות השרתים הנורבגית גרין מאונטיין, אתה רכשה הקבוצה בשנה שעברה ב-2.8 מיליארד שקל

קבוצת עזריאלי הודיעה על השלמת עסקה בשווי של כ-200 מיליון שקל (כ-52 מיליון פאונד) לרכישת חברה המפעילה חוות שרתים בלונדון ורכישת קרקע פנויה הסמוכה אליה.
לחוות השרתים יש הסכמי שכירות עם לקוחות לתקופה ממוצעת של 5 שנים ובהיקף של כ-7.4 מגה-וואט. לפי הודעתה של עזריאלי, על הקרקעות שנרכשו קיים פוטנציאל בנייה ופיתוח עתידי של חוות שרתים בהיקף של כ-40 מגה-וואט.
העסקה היא צעד נוסף בפיתוח עסקי השרתים של עזריאלי: ביולי 2021 רכשה הקבוצה את חברת חוות השרתים הנורבגית גרין מאונטיין (Green Mountain) בסכום של 2.8 מיליארד שקל - גרין מאונטיין מפעילה 3 חוות שרתים בנורווגיה בחוזים עם לקוחות שונים בהיקף של 24 מגה־ואט.
לפי התוכנית של עזריאלי, הפעילות הלונדונית שנרכשה תשתף פעולה עם החברה הנורבגית, שתספק לה שירותי שיווק ותפעול, לצד סיוע בשדרוג ושיפור היעילות בחווה שנרכשה - בכלל זה הגדלת כמות המגה-וואט להשכרה. 2 החברות אף יבחנו אפשרות להקים במשותף חווה נוספת על הקרקע הסמוכה לאתר הלונדוני.
בנוסף לעסקי חוות השרתים שלה באירופה, מחזיקה עזריאלי ב־24% מחברת קומפאס הקנדית המפעילה חוות בצפון אמריקה. נכון לסוף מרץ 2022 החזיקה קבוצת עזריאלי בסה"כ ב-16 אתרי שרתים ברחבי העולם בשווי רשום של כ-5.4 מיליארד שקל – כ-12% משווי נכסיה. זאת לצד ייזום של 11 אתרים נוספים.