סגור
חנות H_altM מילנו איטליה
סניף H&M. התחזקות הדולר משפיעה לרעה על תוצאות החברה (שאטרסטוק)

רשת H&M רשמה רווח מפתיע בזכות מכירות יד שנייה

הקמעונאית השבדית סיכמה את הרבעון הראשון הפיסקלי עם צמיחה של 58% ברווח התפעולי ל-725 מיליון קרונה שבדית, בעוד בשוק צפו לה הפסד של מיליארד קרונה; מקור הרווח הוא באיחוד ראשון של תוצאות פלטפורמת המכירה שלה לפריטי יד שנייה

רשת האופנה המהירה H&M סיכמה את הרבעון הראשון של השנה הפיסקלית ברווח, בניגוד לתחזיות. זאת הודות לחישוב חשבונאי הקשור לפלטפורמת המכירה שלה לפריטי יד שנייה, Sellpy.
החברה השבדית דיווחה היום (ה') כי הרווח התפעולי טיפס בשלושת החודשים עד סוף פברואר ב-58% ביחס לתקופה המקבילה בשנה הקודמת והגיע ל-725 מיליון קרונה שבדית (70 מיליון דולר), זאת בעוד שתחזיות האנליסטים היו להפסד של מיליארד קרונה. אתר פריטי היד שנייה היה אחראי לרווח חשבונאי של מיליארד קרונה לקבוצה, זאת לאחר שבחברה איחדו לראשונה את התוצאות.
שולי הרווח הגולמי ירדו ל-47.2% מ-49.3%, אך עדיין היו גבוהות מהתחזיות.
העלויות הגבוהות יותר ביחס לתקופה המקבילה פגעו בתוצאות חברת האופנה. הדולר נסחר לאחרונה קרוב לרמות שיא מול הקרונה כך שהרכישות של H&M באסיה הפכו יקרות יותר, זאת מכיוון שמרבית הבגדים הנמכרים שם מתומחרים בדולרים.
"הגורמים החיצוניים שמשפיעים על עלויות הרכישה ממשיכים להשתפר, העבודה על תוכניות הוצאות ויעילות מתקדמת בשיא המהירות ורבים מהשינויים שביצענו בשנים האחרונות מתחילים להניב תוצאות", מסרה מנכ"לית החברה הלנה הלמרסון.
היריבה הגדולה אינדיטקס, הבעלים של זארה, דיווחה על תוצאות טובות יותר והמניה שלה עלתה בשנה האחרונה ב-43%, זאת בעוד מניית H&M נפלה ב-15%. מוקדם יותר החודש דיווחה החברה הספרדית על זינוק של 29% ברווח התפעולי עבור השנה הפיסקלית שהסתיימה בינואר. באינדיטקס מתכוונים גם להשקיע השנה כמעט כפול מ- H&M.