סגור
: עוזי לוי מנכ"ל מבנה נדל"ן
עוזי לוי, מנכ"ל מבנה נדל"ן ( צילום: עופר חן)

מבנה מעריכה שהמלחמה לא תפגע מהותית בתוצאותיה

ההכנסות התפעוליות של חברת הנדל"ן המניב מפעילותה בישראל עלו ברבעון ב-7% ל-196 מיליון שקל והרווח התפעולי תזרימי עלה ב-11% ל-157 מיליון שקל; שיערוכים שליליים של 43 מיליון שקל הובילו לירידה ברווח הנקי

חברת הנדל"ן המניב מבנה, בניהולו של עוזי לוי שהחליף ביולי את המנכ"ל הקודם דודו זבידה, המשיכה ברבעון השלישי עם מגמת השיפור במדדים התפעוליים העיקריים.
להערכת מבנה, מלחמת חרבות ברזל לא צפויה להוביל לפגיעה מהותית בתוצאות הרבעון הרביעי (הנוכחי) שלה, לא מבחינת ההכנסות השוטפות, שיקטנו בהיקף לא מהותי, ואף לא מבחינת עיכובים מהותיים בפרויקטי הבנייה שלה.
החברה אשררה את תחזית ההכנסות המתואמות מדמי שכירות (NOI) שלה ל-810 עד 820 מיליון שקל ב-2023 כולה, ואף העלתה מעט את תחזית הרווח המתואם (ה-FFO, שמשמש כסמן הרווח בדוחות חברות נדל"ן מניב) לטווח של 600-590 מיליון שקל, במקום טווח של 590-580 מיליון שקל שהעריכה בסוף יוני. בחברה ציינו כי אם המלחמה תימשך זמן רב או יתפתח עימות מלא בצפון, עשויה להיות פגיעה משמעותית במשק שתשפיע גם על פעילותה.
מבנה מחזיקה 563 נכסים מניבים בישראל, בשטח של 1.6 מיליארד מ"ר. נכסים אלה הניבו ברבעון השלישי NOI של 196 מיליון שקל, עלייה של 7% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.
בשנים האחרונות מיקדה מבנה את פעילותה בישראל, אך היא עדיין מחזיקה ב-12 נכסים בחו"ל, בשווי כולל של כ-900 מיליון שקל. בנכסים בחו"ל רשמה מבנה שיפור של 23% ב-NOI הרבעוני ל-16 מיליון שקל.
בעקבות הצמיחה בהכנסות, עלה ה-FFO ברבעון השלישי ב-11% ל-157 מיליון שקל.
בנוסף לפעילותה בנדל"ן המניב, מבנה נהנתה ברבעון מהכנסות של 31 מיליון שקל ממכירת דירות בשני פרויקטים שהיא מקימה: פרויקט עירוב שימושים ברחוב הסוללים בתל אביב ו-213 דירות בצור יגאל. השנה נרשמה אומנם האטה במכירות אך ההכרה בהכנסות מהן נעשית על פי ההתקדמות בקצב בניית הפרויקטים.
לעומת זאת, משיערוך הנדל"ן היא רשמה ברבעון הפסד של 43 מיליון שקל, בעוד ברבעון המקביל נהנתה מרווח של 235 מיליון שקל. כשההפסד נובע מעלייה בשיעור ההיוון בנכסים בצפון אמריקה ומירידה בדמי השכירות בהם. בהשפעת השיערוכים ירד הרווח הנקי הרבעוני המיוחס לבעלי המניות ב-75% ל-74 מיליון שקל.
בנוסף על נכסיה הקיימים בשווי של 13.8 מיליארד שקל, מבנה מקימה שישה נכסים מניבים בהיקף של 141 אלף מ"ר כאשר שווי הנדל"ן להקמה הוא 1.3 מיליארד שקל. העיקרי בהם הוא פרויקט הסוללים בשטח של 68 אלף מ"ר, שסיום בנייתו מוערך בתחילת 2026 וה-NOI המוערך ממנו באכלוס מלא עומד על 117-109 מיליון שקל.
מבנה תחלק בדצמבר דיבידנד של 65 מיליון שקל שיתווספו ל-222 מיליון שקל שחילקה מתחילת השנה.