סגור

נכסים במאות מליוני דולרים: החל קרב הגירושין מהיקרים בהיסטוריה של ניו יורק

המיליארדר ג'ון פולסון שהונו מוערך ב-4 מיליארד דולר, הסתכסך עם אשתו ג'ני, כשבמוקד הסכסוך הכספי נחלה בשווי של 110 מיליון דולר. את רוב הונו צבר פולסון לאחר שהחזיק בפוזיציות שורט על שוק הנדל"ן האמריקאי לפני קריסתו ב-2008

המשקיע האמריקאי ג'ון פולסון (65) נמצא בעיצומו של קרב גירושין מכוער עם אשתו בנפרד ג'ני שצפוי להתנהל במדינת ניו יורק. במוקד המחלוקת נמצא פורטפוליו נכסי היוקרה שצברו ביחד, ובמיוחד הנחלה שלהם בשווי 110 מיליון דולר בפאלם ביץ' שבקליפורניה, שנחשבת ליהלום שבכתר מבחינת הנכסים שלהם, כך לפי דיווח בניו יורק פוסט. שניהם מעוניינים להמשיך ולהחזיק בבית המפואר ולבלות בו בחורף החמים יחסית של קליפורניה.
הבית, הנמצא ממש ממול לאוקיינוס, נרכש מוקדם יותר השנה כשבני הזוג היו כנראה במצב טוב יותר וכולל 9 חדרי שינה ו-10 וחצי חדרי רחצה ובגודל של 2,787 מ"ר.
2 צפייה בגלריה
בית של ג'ון פולסון מיאמי ביץ' גירושין
בית של ג'ון פולסון מיאמי ביץ' גירושין
בית המריבה בפאלם ביץ'
הונו של פולסון נאמד ב-4 מיליארד דולר, כשאת רובו צבר לאחר שהחזיק בפוזיציות שורט על שוק הנדל"ן האמריקאי לפני קריסתו ב-2008. בשל הכסף הרב והנכסים, ההערכה היא כי הגירושין בין פולסון וג'ני יהפכו להיות בין היקרים ביותר בהיסטוריה של ניו יורק, בין השאר מכיוון שהם לא חתמו על הסכם טרום נישואים. השבוע מתוכננים להיפגש עורכי הדין של השניים להמשך המו"מ. עורך דינה של ג'ני הוא רוברט טיסבן כהן, המייצג גם את מלינה גייטס.
2 צפייה בגלריה
ג'ון פולסון וחברתו אלינה דה אלמדה
ג'ון פולסון וחברתו אלינה דה אלמדה
ג'ון פולסון (65) וחברתו החדשה אלינה דה אלמדה (33)
(צילום: גטי, אינסטגרם)
בנוסף לבית בפאלם ספרינגס, השניים צריכים להחליט מה יעלה בגורלו של בית בשווי יותר מ-50 מיליון דולר בהמפטונס, בית בשווי 50 מיליון דולר באפר איסט סייד בניו יורק ומספר נכסים בפורטו ריקו, הכוללים גם מלונות. רכוש משותף נוסף כולל אוסף מכובד של יצירות אמנות, ביניהם יצירה של וינסנט ון גוך המוערכת בסביבות 45 מיליון דולר, יצירה של מונה בשווי 30 מיליון דולר ויצירות של אמנים כמו סזאן ודגה. בנוסף לכך, שווי אוסף התכשיטים של ג'ני מוערך ביותר מ-20 מיליון דולר.
דבר נוסף שעלול לסבך את המו"מ על הסכם הגירושין הוא החשיפה כי פולסון (65) כבר הכיר בת זוג חדשה – גורו הדיאטה אלינה דל אלמיידה בת ה-33.