סגור

בדרך לרכישת מפעל חדש: פולירם גייסה 97 מיליון שקל בשלב המוסדי

חברת תעשיות הפלסטיק זכתה לביקושים של 144 מיליון שקל מהגופים המוסדיים, ומחר תערוך את השלב הציבורי של ההנפקה; החברה, שנמצאת בשליטת קרן פימי ומושב רם און, מתכננת לרכוש מפעל במערב אירופה

פולירם תעשיות פלסטיק הודיעה היום (ב') כי גייסה בהצלחה 97 מיליון שקל בהנפקת מניות מגופים מוסדיים ומקרנות גידור בישראל. במסגרת המכרז המוסדי, נרשמו ביקושים של כ-144 מיליון שקל והחברה בחרה לקבל הזמנות בשווי של כ-97 מיליון שקל, במחיר סגירה של 1,620 שקל ליחידה בת 100 מניות.
פולירם, שמייצרת תרכובים תרמופלסטים המשמשים לתעשיית הפלסטיק, נמצאת בשליטת רם און השקעות והחזקות וקרן פימי שבבעלות ישי דוידי. היא פועלת מהמושב רם און ומייעדת את כספי הגיוס להרחבת הפעילות תוך רכישה של מפעל חדש במערב אירופה במחיר של 25 מיליון יורו. מנכ"ל פולירם יובל פלג מנהל כבר כמה חודשים משא ומתן לרכישת המפעל, והוא צפוי להבשיל לעסקה כבר במהלך השבועות הקרובים.
רם און השקעות והחזקות רכשה בהנפקה מניות בהיקף של כ-5 מיליון שקל. מחר צפוי להיערך השלב הציבורי של ההנפקה, שאותה מובילה ווליו בייס חיתום.
זאת הנפקת מניות שניה לפולירם: את הראשונה היא עשתה לקראת סוף 2020, לפי שווי של מיליארד שקל. קרן פימי מכרה 30% מתוך 65% מהמניות שבהן החזיקה בחברה בתמורה ל-260 מיליון שקל והמושב רב און מכר כ-10% ממניותיו בתמורה ל-86 מיליון שקל. אחרי דילול, פימי מחזיקה ב-35% מפולירם, המושב רם און מחזיק ב-25% מהחברה והשאר בידי הציבור.
פולירם נסחרת בבורסה בת"א מסוף 2020 ובמסגרת עדכון המדדים הקרוב, שצפוי לתחילת השבוע הבא תעבור מניית פולירם להיסחר במדדים תל אביב 90 ותל אביב 125.
1 צפייה בגלריה
מפעל פולירם במושב רם און
מפעל פולירם במושב רם און
מפעל פולירם במושב רם און
(צילום: זהר שחר)