סגור

בלעדי
האחים אמיר לדירקטוריון שופרסל: "לא לבצע פעולות מהותיות עד כניסתנו לחברה"

לקראת העסקה לרכישת 24.9% מהמניות בשופרסל, פנו האחים לדירקטוריון הרשת והודיעו על כוונתם להיות מעורבים בניהול. מנכ"ל שופרסל וטרמן הבהיר לשכבת המנהלים בחברה: "תהליך הכניסה של האחים יקח זמן, אבל הוא יצא לדרך בסופו של דבר"

האחים שלומי ויוסי אמיר טרם השלימו את רכישת השליטה (24.99%) בשופרסל לפי שווי חברה של 6 מיליארד שקל, אך כבר משגרים איתותים ברורים באשר לכוונות שלהם ולמידת המעורבות הצפויה שלהם ברשת הקמעונאות הגדולה בישראל.
כפי שפורסם לראשונה באתר "כלכליסט" ביום חמישי, באמצעות משרד עורכי הדין שיבולת שלחו האחים מכתב לדירקטוריון שופרסל, שבו הודיעו על הכוונה שלהם להיות מעורבים בניהול החברה עם השלמת העסקה.
"עד מועד השלמת העסקה והשתלבות מרשנו בניהול, מצפים מרשנו שלא יבוצעו בחברה פעולות בעלות משמעות ארוכת טווח או פעולות שיפגעו בגמישות הניהולית שלהם עם כניסתם לתפקידי ניהול בחברה", נכתב במכתב, שגם דווח לבורסה על ידי שופרסל לאחר חשיפת "כלכליסט".
בין היתר, האחים דורשים שהחברה, שבראשה עומדים היו"ר איציק אברכהן והמנכ"ל אורי וטרמן, "לא תבצע כל פעולה שחורגת ממהלך העסקים הרגיל, כולל מכירת נכסים מהותיים, פעולות בהון של החברה, התקשרות בהסכמים חדשים עם נושאי משרה ובעלי עניין, וחתימה על הסכמים קיבוציים חדשים".
בסיום המכתב, שעליו חתום עורך הדין יצחק כהן יהונתן, מבקשים האחים שהחברה תעדכן אותם במידה ויש פעולה דחופה על הפרק, וכן הבהירו שהם מוכנים גם לחתום על סודיות כדי להיות מעורבים ומיודעים בכל דבר מהותי עוד לפני השלמת רכישת השליטה וכניסתם הרשמית להנהלה.
בתוך כך, ביום חמישי קיים המנכ"ל וטרמן כנס ל־120 המנהלים הבכירים בשופרסל ובו הוא הציג את תוכניות העבודה של הרשת. במהלך הכנס ניסה וטרמן להרגיע את המנהלים על רקע הידיעות בתקשורת שלפיהן האחים אמיר מתכוונים לערוך שינויים מהותיים בהנהלת החברה.
וטרמן הציג שקף שמציג את בעלי המניות לאחר השלמת העסקה, שמצביע על כך שהאחים אמיר הם אמנם בעלי המניות הגדולים, אך שהמוסדיים מחזיקים באופן מצרפי בנתח גדול יותר (כ־40%), והסביר שתהליך הכניסה של האחים לדירקטוריון ולהנהלה צפוי לארוך זמן מה, וששינויים בהנהלה טעונים אישור של הדירקטוריון. "התהליך כולו יקח זמן, אבל הוא יצא לדרך בסופו של דבר", אמר וטרמן למנהלים.