סגור

3 שנים אחרי רכישת השליטה בעיניים: דנאל רוכשת עוד 10% לפי שווי גדול פי 3

הקבוצה תשלם 42.8 מיליון שקל לחברה הפרטית של המייסד שמואל לוינגר ותחזיק ב־61% מרשת המרפאות להסרת משקפיים בלייזר. לוינגר קיבל בשתי העסקאות 118 מיליון שקל ונותר עם 39%

כ־3 שנים לאחר שרכשה את השליטה (51%) ברשת המרפאות עיניים להסרת משקפיים בלייזר, קבוצת דנאל מרחיבה את אחיזתה בה.
אתמול דיווחה דנאל על רכישת עוד 10% מהרשת ב־42.8 מיליון שקל מידי לוינגר אחזקות והשקעות. בעקבות העסקה תחזיק דנאל ב־61% מהרשת ולוינגר אחזקות והשקעות תישאר עם 39% ממנה. העסקה הנוכחית נעשתה לפי שווי חברה של 430 מיליון שקל. במרץ 2019, כשרכשה 51% מעיניים, היקף העסקה הסתכם בכ־75 מיליון שקל, כלומר לפי שווי של 150 מיליון שקל - קפיצה של פי 3.
עיניים הוקמה ב־1999 על ידי ד"ר שמואל לוינגר, מומחה בתיקון ראייה בלייזר, ורעייתו, ד"ר רונית לוינגר, השותפה לניהולה. המוכרת, לוינגר אחזקות והשקעות הפרטית, קיבלה 118 מיליון שקל בשתי העסקאות הללו, ובנוסף נותרו באחזקתה מניות בשווי כ־168 מיליון שקל. החברה חילקה דיבידנד של 105 מיליון שקל עבור 2021 ולרבעון הראשון תחלק ביוני 26 מיליון שקל.
דנאל עוסקת בגיוס והשמת עובדים, סיעוד, דיור ותעסוקה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ורפואה פרטית. בדיווחה מאתמול לבורסה מסרה דנאל כי ההסכם עם לוינגר כולל הסדר על חלוקת דיבידנדים, כך שחלק מהדיבידנד ללוינגר ישולם לה תוך קיזוז חוב הבעלים של לוינגר לעיניים.
1 צפייה בגלריה
אילן ישראלי מנכ”ל דנאל
אילן ישראלי מנכ”ל דנאל
אילן ישראלי מנכ”ל דנאל
(צילום: יונתן בלום)
רכישת השליטה בעיניים היתה מהלך אסטרטגי לבסס את דנאל בשוק שירותי הבריאות הפרטיים. קדם לה גיוס של 70 מיליון שקל ממוסדיים בהנפקת מניות, שרובו שימש למימון העסקה. דנאל מוחזקת על ידי מוסדיים והציבור ופועלת ללא גרעין שליטה. היא נסחרת בתל אביב לפי שווי של 2.4 מיליארד שקל ומעסיקה כ־30 אלף עובדים, בהובלת היו"ר רמי אנטין והמנכ"ל אילן ישראלי. הכנסותיה ברבעון הראשון של 2022 הסתכמו ב־588 מיליון שקל, עלייה של יותר מ־5.5% לעומת המקביל.
הרווח התפעולי ברבעון צנח ביותר מ 14% מול הרבעון המקביל והוא הסתכם ב־52 מיליון שקל. הרווח הגולמי ירד ב־2.2% לעומת הרבעון המקביל ועמד על 121 מיליון שקל. הרווח הנקי היה 37 מיליון שקל, ירידה של 16% לעומת מקבילו.
דנאל ביצעה לאחרונה שרשרת רכישות. לפני כשנה רכשה עם רשת עיניים כ־22% מאביב סיינטיפיק ב־71 מיליון שקל ולפי שווי חברה של 260 מיליון שקל. החברה עוסקת בטיפולים בתאי לחץ ובמהלך השנה שעברה פתחה שתי קליניקות ראשונות, בפלורידה ובדובאי. מרפאות נוספות מצויות בשלבי הקמה.
בסוף 2020 רכשה דנאל את השליטה (51%) במנור מדיקל, שעוסקת בתיירות מרפא ופונדקאות, ב־40 מיליון שקל. במרץ האחרון היא רכשה את יתרת המניות מהבעלים עמי מנור ב־55 מיליון שקל, וכעת מחזיקה בה במלואה. חלק ניכר מטיפולי הפונדקאות של מנור נעשים באוקראינה, ובשל המלחמה שפרצה הוסטו לגיאורגיה. מצעד הרכישות נועד גם הוא להפוך את הרפואה הפרטית לזרוע מרכזית ורווחית.
החודש אירע מקרה חמור של הרעלת מזון בהוסטל בית דפנה בחולון, שמפעילה בית אקשטיין המשתייכת לקבוצת דנאל. בעקבותיה מתו 3 דיירים בהוסטל, המטפל באנשים עם מוגבלות, ועשרות חלו.