סגור

סולאראדג' עושה היסטוריה: נכנסת למדד S&P 500

החברה תהיה לחברה הראשונה אי פעם שרשומה בישראל ונכנסת למדד הנחשב למייצג ביותר את הכלכלה והבורסה האמריקאית. סולאראדג' המתמחה במערכות לשיפור ניצול האנרגיה הנספגת מפאנלים סולאריים הוקמה על ידי גיא סלע ז"ל ומעסיקה כ-3,000 עובדים

סולאראדג' הישראלית עושה היסטוריה : החברה תיכנס למדד S&P 500 החל מ-20 בדצמבר ותהיה החברה הראשונה אי פעם שרשומה בישראל ונכנסת למדד. S&P 500 נחשב למדד המייצג ביותר של הכלכלה האמריקאית ושל וול סטריט. בשנים האחרונות הוא הפך למוטה יותר מניות טכנולוגיות שכבר מהוות רבע מהמשקל הכולל של המדד. סולראדג' הייתה כלולה עד היום במדד המשני של s&p - s&p400 mid cap.
סולראדג' הפכה בשנתיים האחרונות לחברה הישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר שמתמודדת ראש בראש מול נייס הוותיקה וסנטינטל וואן שהונפקה השנה . בשיא נשק שווי החברה ל-20 מיליארד דולר, אך כיום היא נסחרת בשווי של 16 מיליארד דולר. סולראדג' פיתחה מערכות לשיפור ביצועים של תשתיות אנרגיה סולאריות, אך בתקופה האחרונה נכנסת גם לשוק הסוללות לרכב חשמלי.

2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 18.2.21 ציבי לנדו מנכ"ל סולאראדג
מוסף שבועי 18.2.21 ציבי לנדו מנכ"ל סולאראדג
ציבי לנדו מנכ"ל סולאראדג'
(צילום: עמית שעל)

2 צפייה בגלריה
סולאראדג' בעת הנפקת החברה בנאסד"ק
סולאראדג' בעת הנפקת החברה בנאסד"ק
סולאראדג' בעת הנפקתה בנאסד"ק
(nasdaq)
סולראדג מעסיקה כ3,000 עובדים והמטה שלה נמצא בהרצליה. החברה הוקמה ב-2006 על ידי גיא סלע שניהל אותה עד שנפטר לפני כשנתיים מסרטן. מייסדים נוספים הם ליאור הנדלסמן, יואב גלין, מאיר אדסט ועמיר פישלוב, כולם יוצאי 81, היחידה הטכנולוגית של מודיעין. כיום החברה מנוהלת על ידי ציבי לנדו.