סגור

עזריאלי תקים את הקמפוס של סולאראדג' ב-860 מיליון שקל

מדובר בקרקע בגלילות שעזריאלי משלימה בימים אלה את רכישתה בתמורה ל-350 מיליון שקל; הקמפוס ישתרע על פני שטח בנוי של 38 אלף מ"ר, ויושכר לסולאראדג' לתקופה של 15 שנה תמורת דמי שכירות שנתיים של 62 מיליון שקל

עסקת ענק לקבוצת עזריאלי וחברת סולראדג' (SolarEdge): שתי החברות הודיעו היום (ג') כי חתמו על הסכם במסגרתו עזריאלי תבנה את הקמפוס החדש של סולאראדג' על קרקע שהקבוצה רוכשת במתחם גלילות צפון. הקרקע, בשטח של כ-26 דונם, ממוקמת צפונית למתחם גלילות, בצד המזרחי של כביש החוף. הקמפוס ייבנה על שטח של כ-16.5 דונם ויכלול בניין עצמאי בשטח של כ-38 אלף מ"ר ו-950 מקומות חניה. עלות הקרקע מוערכת ב-350 מיליון שקל, וכלל הקמת הפרויקט נאמדת ב-860 מיליון שקל.
הסכם השכירות עם סולראדג' הינו ל-15 שנה, וכולל אופציות להארכה עד לתקופה כוללת של 24 שנים ו-11 חודשים. ההסכם צפוי להניב NOI שנתי של כ-62 מיליון שקל. קבוצת עזריאלי צפויה למסור את הפרויקט במהלך שנת 2025 והוא יתוכנן במשותף עם סולראדג'.
על יתרת הקרקע הזמינה לבנייה, בהיקף של כ-9 דונם, מתכננת קבוצת עזריאלי לפתח שטחים נוספים למסחר ותעסוקה בהיקפים דומים, הצפויים להניב NOI דומה. בכוונת החברה לקדם תב"ע לתוספת זכויות בשטח האמור.
SolarEdge היא חברה ישראלית ציבורית, מובילה עולמית בטכנולוגיית אנרגיה חכמה, הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-11 מיליארד דולר.
1 צפייה בגלריה
הדמיית קמפוס סולאראדג' במתחם צפון גלילות 1
הדמיית קמפוס סולאראדג' במתחם צפון גלילות 1
הדמיית קמפוס סולאראדג' במתחם צפון גלילות 1
(הדמיה: גלעד לן)
את העסקה הובילו בקבוצת עזריאלי עו"ד נירית זאבי, סמנכ"לית, יועמ"ש ומזכירת הקבוצה; שרון לוי, סמנכ"ל פיתוח עסקי תחום המשרדים; ומרב שלומוביץ' ברק, סמנכ"לית שיווק תחום המשרדים. את קב' עזריאלי ליוו עורכי הדין טרי אלמוזלינו-ארנון ואלון וולנר ממשרד ברנע, ג'פה, לנדה עורכי דין. את המוכרים של הקרקע ייצגו עוה"ד לירון רוט וזיו כספי ממשרד גינדי כספי ושות' ועו"ד יעקב רוזן. את סולראדג' ייצגו עוה"ד טלי סלטון-ישועה ואיתי זמל ממשרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות'.