סגור
ביטקוין מטבע מטבעות
ביטקוין (צילום: שאטרסטוק)

בלאקרוק פלוס חמש: ה-SEC תבחן שש קרנות סל למסחר ישיר בביטקוין

צעד נוסף לקראת השקעה בביטקוין מבלי להחזיק במטבע: אחרי שאישרה לבחינה בתחילת השבוע קרן מחקה שבלאקרוק מעוניינת להשיק, רשות ני"ע האמריקאית תבחן עתה חמש קרנות של חברות נוספות; קודם לכן דחתה עשרות בקשות, כולל של בלאקרוק, בשל ליקויים בנושא הגנה על משקיעים

רשות ני"ע האמריקאית קיבלה לבחינה את בקשתן של שש חברות עד כה, שמעוניינות להשיק לראשונה קרנות סל מחקות ETF שיעקבו אחר המסחר בביטקוין בשוק הספוט. זאת לאחר שדחתה קודם לכן לבחינה עשרות בקשות קודמות, בין היתר של חלק מהחברות שיוזכרו כאן, כולל של בלאקרוק.
ב-SEC טענו כי דחו את אותן בקשות בגלל ליקויים, וליתר דיוק בשל אי עמידה בסטנדרטים הדרושים למניעת מעשי מרמה והגנה על משקיעים.
אך בחברת נאסד"ק שמפעילה את בורסת נאסד"ק, שם מציעה בלאקרוק להשיק את קרן הסל שלה, אמרו כבר בתחילת החודש כי יתייחסו לטענות ה-SEC תוך שיתוף פעולה עם בורסת המסחר בקריפטו הגדולה בארה"ב קוינבייס, בהשגחה משותפת על המסחר הישיר בביטקוין.
ועל כן, את בקשתה החוזרת והמשופרת של בלאקרוק קיבלה ה-SEC לבחינה כבר בתחילת השבוע. כמו כן, הרשות קיבלה לבחינה אתמול ושלשום את בקשתן של Bitwise, VanEck, WisdomTree, Fidelity ו-Invesco להשקת ETF דומה. כך דווח ברויטרס.
עד כה אושרו למסחר קרנות סל מחקות של הביטקוין - אך ורק לפי חוזים עתידיים של המטבע. אלה הן קרנות שאינן מחזיקות בביטקוין, ועל כן ה-SEC איפשרה את המסחר בהן.
באוקטובר 2021 אושרו לראשונה למסחר קרנות סל על חוזים עתידיים בביטקוין, וחודש לאחר מכן זינק המטבע למחיר שיא של כל הזמנים על 69 אלף דולר. אך מאז נפל שוויו בהתאם למגמה השלילית בוול סטריט בשנת 2022. היום הביטקוין נסחר סביב 30 אלף דולר אחרי שכמעט והכפיל את שוויו מתחילת השנה - שוב בדומה למגמה בוול סטריט.