סגור

בלעדי
מנורה מבטחים תרשום רווח של 40 מיליון דולר מעסקת מיקרוסופט-אקטיוויז'ן

חברת הביטוח הישראלית השקיעה לפני חמישה חודשים 115 מיליון דולר בחברת הגיימינג האמריקאית. מיקרוסופט הודיעה היום על רכישת אקטיוויז'ן ב-68.7 מיליארד דולר

לעסקת הענק של מיקרוסופט ואקטיוויז'ן יש גם זווית ישראלית: מנורה מבטחים השקיעה 115 מיליון דולר במניות חברת הגיימינג האמריקאית, והיא צפויה לרשום רווח של 40 מיליון דולר מעסקת המכירה.

מיקרוסופט הודיעה היום לפני פתיחת המסחר על רכישת אקטיוויז'ן (Activision Blizzard) תמורת 68.7 מיליארד דולר. זו הרכישה הגדולה ביותר אי פעם בתולדות תעשיית הגיימינג, והקנייה הגדולה ביותר שביצעה מיקרוסופט.
ההשקעה של מנורה נעשתה לפני חמישה חודשים. על פי הערכות, גם אלטשולר שחם השקיעה בחברה בהיקפים דומים, אך לא ידוע עדיין מה היקף הרווח שתגזור חברת הגמל הגדולה בישראל. קרנות ההשתלמות של שתי החברות סגרו את 2021 בחלק הנמוך בטבלת התשואות, אך העלייה החדה במחיר מניית אקטיוויז'ן בעקבות העסקה צפויה לתרום לתוצאות של ינואר (בהנחה שהיא לא תקוזז עד סוף החודש).
עסקת הרכישה מתבצעת לפי מחיר של 95 דולר למניית אקטיוויז'ן, מול מחיר שוק של 65.39 דולר, פרמיה של 46%. שווי השוק של החברה הנרכשת עמד בנעילה של שישי בנאסד"ק על 50.9 מיליארד דולר (אתמול לא היה מסחר בניו יורק).
אקטיוויז'ן בליזארד נמנית עם חברות הגיימינג הגדולות בעולם. היא מוכרת בין היתר כמפתחת סדרת משחקי היריות "קול אוף דיוטי" (Call of Duty), משחק התפקידים רב-המשתתפים "וורלד אוף וורקאפט" (World of Warcraft), משחק היריות "אוברווץ'" (Overwatch). וכן סדרת משחקי "דיבאלו" (Diablo). הכנסות החברה ב-2020 עמדו על 8.1 מיליארד דולר.