סגור

ארגו השלימה רכישת 369 דירות מאז ההנפקה במאי ומנייתה עלתה ב־42%

חברת הנדל"ן המניב שפועלת בגרמניה השקיעה 61 מיליון יורו, והגדילה את הפורטפוליו שלה ב־16% מאז שהונפקה בבורסת ת"א במאי האחרון

ארגו פרופורטיז, חברת הנדל"ן המניב המתמחה בשוק המגורים בגרמניה ומנוהלת ע"י שני המנכ"לים לשעבר של בראק אן.וי, גל טננבאום ואופיר רחמים, רכשה מאז ההנפקה שלה בבורסת ת"א, לפני כחמישה חודשים, 369 דירות בגרמניה. לאחר הרכישות האלה עומד הפורטפוליו של ארגו על 2,716 דירות, כך שהרכישות הגדילו את הפורטפוליו שלה ב־15.7% מאז ההנפקה.


החברה, שאין לה בעל שליטה, מוחזקת על ידי המנכ"לים המשותפים, ומספר גופים מוסדיים בולטים כגון כלל ביטוח, הפניקס ומורי ארקין. עיקר העסקאות הנדל"ניות של ארגו מבוצעות בשלוש ערים במדינה: לייפציג, דרזדן ומגדבורג. החברה מתמחה ברכישת נכסים בבניינים לשימור. השוכרים בנכסים משלמים שכר דירה והחברה מתפנה להשביח את המבנים ולבצע בהם שינוי ייעוד, בכדי להשביח אותם ולמכור את הדירות בטווח של חמש שנים.
ארגו ביצעה מאז ההנפקה במאי 32 עסקאות שונות בהן רכשה כאמור 369 דירות תמורת 61 מיליון יורו. אותן דירות מניבות לארגו שכר דירה שנתי של 1.88 מיליון יורו. אתמול הודיעה החברה כי מתחילת ספטמבר רכשה 13 בנייני מגורים, שכוללים 127 דירות, בסכום של 20.8 מיליון יורו. נכסים אלה מניבים שכר דירה של 640 אלף יורו בשנה.
מתחילת השנה, ארגו רכשה 67 נכסים, הכוללים 638 יחידות דיור בהיקף של כ־100 מיליון יורו. נכסים אלה מניבים לה שכר דירה שנתי בהיקף של כ־3.09 מיליון יורו. שכר הדירה החודשי בנכסים החדשים הוא 6.02 יורו למ"ר ‑ נמוך בכ־66% משכר הדירה למ"ר שהחברה חותמת בהשכרות חדשות בנכסיה הקיימים.
נכון להיום, מחזיקה ארגו ב־265 מבני מגורים הכוללים 2,716 יחידות דיור, רוב רובן (97%) משמשות למגורים. סך השטחים להשכרה שברשות החברה עומד על 177 אלף מ"ר. בנוסף, ארגו מחזיקה ב־526 חניות. שכר הדירה השנתי מהנכסים שברשותה עומד על 15.1 מיליון יורו, בהנחת תפוסה מלאה.
בנוסף, לארגו עוד שני פרויקטים יזמיים לפיתוח בתחום המשרדים בברלין. השווי שלהם בספרי החברה עומד על 30.4 מיליון יורו ביחד. בחברה מעריכים כי במידה ותהיה התקדמות בהוצאת ההיתרים בפרויקטים האלו, עשויה להגיע הצפת ערך משמעותית.
טננבאום ואופיר המנהלים את ארגו צברו ניסיון של 17 שנים בניהול נכסי מגורים בגרמניה. לטננבאום החזקה של 4.75% בהון המניות של החברה ולרחמים 4.65%. הגופים המוסדיים הלכו בעקבותיהם והדבר ניכר במבנה ההון של החברה.
בעלת המניות העיקרית בארגו היא חברה בשם קורדיה, שמחזיקה ב־15.6% ונשלטת על ידי משקיע פרטי מאירופה.
לכלל ביטוח 19.4% מהון המניות של החברה, קרן הגידור ספרה גם היא בעלת עניין משמעותית, עם החזקה של 8.1%, כאשר יו"ר ארגו הוא רון סנטור, מקרן ספרה.
גוף מוסדי נוסף שמחזיק בחברה היא חברת הביטוח הפניקס, עם 20.23% מהון המניות שלה. משקיע בולט נוסף הוא מורי ארקין, שמחזיק ב־6.59% מארגו. מאז ההנפקה של החברה במאי עלתה המניה של ארגו ב־42% ושווי השוק של החברה עומד על 1.8 מיליארד שקל.

1 צפייה בגלריה
ברלין מלמעלה זירת הנדל"ן
ברלין מלמעלה זירת הנדל"ן
ברלין. ארגו מחזיקה במתחם גדול בעיר, שמיועד לבנייה למשרדים
(צילום: Pixabay)