$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חברת הנדל"ן ארגו תנפיק לפי שווי של מיליארד שקל

הנפקת החברה שהקימו גל טננבאום ואופיר רחמים, המנכ"לים לשעבר של בראק אן.וי, תהיה במאי; החברה, הפועלת בגרמניה, צפויה לגייס כ-300 מיליון שקל; הפניקס וכלל הן בעלות המניות הגדולות בארגו, יחד עם מורי ארקין, קרן ספרה ושני היזמים

גולן חזני 16:1309.04.21

גל טננבאום ואופיר רחמים, לשעבר מנהליה הבכירים של חברת הנדל"ן בראק אן.וי, לוקחים את חברת ארגו שבניהולם לבורסה בתל אביב. לכלכליסט נודע כי ארגו תנסה בחודש הבא לגייס 300 מיליון שקל לפי שווי של כמיליארד שקל, על בסיס דו"חות 2020. החברה הגישה תשקיף לרשות ני"ע.

 

 

 

רחמים וטננבאום הקימו את ארגו אחרי שעזבו את בראק אן.וי. שהיתה בשליטת שמעון ויינטרוב ורונן פלד. ארגו (Argo Properties N.V) פועלת בענף הנדל"ן למגורים בגרמניה, שהוא תחום התמחותם של טננבאום, רחמים ופרד גניה מתקופתם בבראק. החברה קונה בניינים לשימור, בעיקר בערים לייפציג ודרזדן, משדרגת אותם - ומוכרת לאחר מכן את הדירות. החברה מחזיקה גם במתחם גדול בברלין, שמיועד לבנייה למשרדים.

 

ברלין. החברה מחזיקה במתחם גדול בעיר, שמיועד לבנייה למשרדים ברלין. החברה מחזיקה במתחם גדול בעיר, שמיועד לבנייה למשרדים צילום: Pixabay

 

את ההנפקה יוביל אוריון גרופ בניהולו של ארז גולדשמיט, ובבעלות רפי ליפא ועמית גל שמחזיקה באחוזים בודדים במניות החברה. בסבב הגיוס הראשון, שהושלם לקראת סוף 2018, גייסה ארגו 100 מיליון יורו ממשקיעים פרטיים ומוסדיים בישראל. בהמשך גייסו סכומים נוספים. הפניקס וכלל ביטוח מחזיקות כ-24% כל אחת ממניות החברה, ומורי ארקין וקרן ספרה מחזיקים בנתח קטן יותר. טננבאום ורחמים מחזיקים בכ-10% כל אחד.

 

טננבאום ורחמים כיהנו עד לפני כשנה כמנכ"לים משותפים בבראק. כהונתם בבראק אן.וי היתה מתגמלת במיוחד. לפי הערכות, השניים קיבלו תמורה כוללת של כ-250 מיליון שקל הקשורה לתפקידם בבראק - שכללה בין היתר שכר שוטף, מענקים בעת סיום תפקידם ותמורה ממכירת מלוא מניותיהם. החברה ביקשה להנפיק כבר לפני שנה אבל דחתה את תוכניותיה.

 

x