סגור

צחי אבו ממזג לאינטרנט זהב את פעילות ההתחדשות העירונית שלו

השלד הבורסאי אינטרנט זהב יקבל לתוכו את הפעילות שכוללת 1,700 דירות ועוד שטחי מסחר ומשרדים - כולם באשדוד; אינטרנט זהב פעלה כחברת תקשורת גדולה, ובהמשך כחברת אחזקות שהחזיקה בבזק, ובשנה האחרונה מתפקדת כשלד בורסאי

השלד הבורסאי אינטרנט זהב מתמזג עם פעילות ההתחדשות העירונית של צחי אבו, בעל השליטה בארי נדל"ן (לשעבר ארנה גרופ).
השליטה באינטרנט זהב מוחזקת בידי כפיר זילברמן, ויקטור תשובה, יעקב זרחיה ודורון תורג'מן, שגם משמש כמנכ"ל החברה.
אינטרנט זהב פעלה כחברת תקשורת גדולה בין השנים 1992 ל-2010 כשסיפקה שירותי אינטרנט ושיחות בינלאומיות באמצעות המותג סמייל. בין השנים 2010 ל-2021 שימשה כחברת האחזקות של שאול אלוביץ', שהחזיקה בגרעין השליטה בבזק.
1 צפייה בגלריה
צחי אבו איש עסקים אשדוד ארנה 1
צחי אבו איש עסקים אשדוד ארנה 1
צחי אבו
(צילום: לירון אטדגי )
בשנה האחרונה, מאז מכירת השליטה בבזק לסרצ'לייט, היתה החברה שלד בורסאי, ועתה היא נכנסת לתחום ההתחדשות העירונית בנדל"ן.
במסגרת העסקה מזרים אבו לאינטרנט זהב את פעילות ההתחדשות העירונית שלו, שכוללת 1,716 דירות ו-5,000 מ"ר של מסחר ומשרדים - כולם באשדוד. אבו התחייב לתיחום פעילות, כשכל פעילות עתידית שלו בתחום תיעשה באמצעות אינטרנט זהב.
אבו יקבל 56% מהמניות בשלב ראשון, ובהסכם שמונה אבני דרך שיכולות להעלות את שיעורי אחזקתו עד ל-80%. בעלי המניות הנוכחיים יישארו עם אחזקה של 20% בחברה הממוזגת.
הפרויקטים של אבו בתחום כוללים את מתחם נאות ספיר ברובע ה ' באשדוד עם 200 דירות שייהרסו ובמקומן ייבנו 900 דירות. חלקן של החברות המועברות הוא 245 דירות חדשות וכן 2,054 מ"ר של מסחר ומשרדים. מתחמים נוספים הם מתחם פלדות, אוריה החיתי ומתחם כרמלי.