סגור
כפכפים בירקנשטוק
כפכפים בירקנשטוק (צילום: שאטרסטוק)

צעד גדול: בירקנשטוק מכוונת לשווי של 9.2 מיליארד דולר בהנפקה בניו יורק

יצרנית הנעליים הגרמנית חשפה את היעד שלה במסמכים שהגישה לרשות ניירות ערך האמריקאית; רק לפני שנתיים רכשה זרוע ההשקעות של לואי ויטון נתח שליטה בבירקנשטוק לפי שווי חברה של 4 מיליארד יורו

יצרנית הנעליים הגרמנית בירקנשטוק הודיעה כי היא מכוונת להערכת שווי של עד 9.2 מיליארד דולר בהנפקה הציבורית הראשונה (IPO) המתוכננת שלה בניו יורק.
לפי מסמכים שהגישה החברה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) לקראת ההנפקה, יימכרו בסביבות 32.3 מיליון מניות בטווח מחירים של 49-44 דולר למניה.
בבירקנשטוק מתקדמים עם תוכניות ההנפקה למרות ביצועים מעורבים בשלוש הנפקות שנערכו בחודש שעבר, שמטילות ספק לגבי מידת התאבון של המשקיעים להנפקות חדשות.
החברה נהנית בחודשים האחרונים מעלייה בפופולריות שלה, זאת הודות לכך שהכפכפים הופיעו בסרט המצליח "ברבי", שבו הכוכבת מרגו רובי נועלת זוג כפכפי בירקנשטוק ורודים.
בירקנשטוק היא בבעלות קרן הפרייבט אקוויטי אל. קטרטון (L Catterton), זרוע ההשקעות של חברת LVMH שמחזיקה במותג העילית לואי ויטון. הקרן רכשה נתח שליטה ב־2021 בעסקה שהעריכה את שווי החברה ב-4 מיליארד יורו.
שניים מבני משפחת בירקנשטוק, האחים כריסטיאן ואלכס, ממשיכים להחזיק בנתח מיעוט בחברה. על פי דיווחים, מכירת נתח השליטה לקרן אל קטרטון הניבה להם 1.5 מיליארד יורו.
המותג, שנוסד בפרנקפורט ב־1774 על ידי יוהאן אדם בירקנשטוק, מעסיק כ־3,000 עובדים ומייצר את מרבית הנעליים במפעלים בגרמניה. מוצרי החברה, ביניהם כפכפים וסנדלים נמכרים ביותר מ־90 מדינות ברחבי העולם, כולל בישראל.
גולדמן זאקס, ג'יי.פי מורגן ומורגן סטנלי ישמשו כחתמים בהנפקה.