סגור

טים קוק: "אני מחזיק במטבעות קריפטו - אפל לא תרכוש מטבעות"

מנכ"ל אפל אמר בכנס של "הניו יורק טיימס" כי הוא מתעניין כבר "זמן מה" בנושא: "הגיוני להחזיק במטבעות קריפטו כחלק מתיק השקעות מגוון. אני לא חושב שאנשים קונים מניות של אפל כדי להיחשף לזה"

מנכ"ל אפל טים קוק אישר כי בבעלותו האישית מטבעות קריפטו, בתשובה לשאלה שהופנתה אליו בכנס של "הניו יורק טיימס". "אני מחזיק בבעלות על מטבעות קריפטו. אני חושב שזה הגיוני להחזיק בהם כחלק מתיק השקעות מגוון", אמר, והוסיף: "אבל אני לא מחלק פה עצות השקעה".

לפי קוק, הוא מתעניין בקריפטו כבר "זמן מה" והוא חקר את הנושא. עם זאת, הדגיש כי ההתעניינות הזו נובעת מ"נקודת מבט אישית בלבד", ולכן דחה את הטענות שאפל תסכים לקבל תשלום על המוצרים שלה בקריפטו.
הוא גם דחה את האפשרות שענקית הטכנולוגיה תרכוש עם כספי החברה מטבעות קריפטו כהשקעה. "לא הייתי הולך להשקיע בקריפטו, לא כי אני לא רוצה להשקיע את הכסף שלי, אלא כי איני חושב שאנשים קונים מניות של אפל כדי להיחשף לקריפטו", אמר.
באוגוסט הוענקו לקוק 5 מיליון מניות של אפל בשווי של 750 מיליון דולר. הוא אמור לקבל מענקים נוספים עד סוף 2026, כשמספר המניות בכל מענק תלוי בביצועים של מניית החברה. קוק כבר הכריז כי בכוונתו לתרום את כל הונו לצדקה.
אפל לא מציעה בשלב זה מטבעות קריפטו או שירותים נלווים. החברה כן מציעה אפליקציות של ארנקי קריפטו בחנות האפליקציות שלה, אך לא מאפשרת לאפליקציית כרייה לעלות לשירות. קוק אף הדגיש כי אף שבאפל בוחנים את טכנולוגיית הקריפטו, "אין לנו תוכניות מידיות בתחום".
1 צפייה בגלריה
טים קוק מנכ"ל אפל 11.10.20
טים קוק מנכ"ל אפל 11.10.20
טים קוק
(צילום: בלומברג)