סגור

העליון דחה את עתירת שפיר הנדסה נגד זכיית שיכון ובינוי במכרז של צה"ל

שופטי העליון טענו בין היתר כי פרשת השוחד שנחשפה בשיכון ובינוי אינה נוגעת לפרויקט המדובר - המכרז להקמת קריית המודיעין של צה"ל בנגב

נדחתה סופית עתירתה של שפיר הנדסה נגד זכייתה ביוני 2020 של שיכון ובינוי במכרז להקמה, הפעלה ואחזקה של פרויקט קריית המודיעין של צה"ל בנגב - מכרז לתקופה של 26 שנה.

בית המשפט העליון החליט היום לדחות את העתירה בנימוק שפרשיית השוחד של שיכון ובינוי איננה נוגעת לזכייה בחוזה המדובר, וכי ממילא מאז הפרשה הוחלפה השליטה בשיכון ובינוי, שעברה לבעלים חדשים. כך גם נדחו הטענות האחרות על אי עמידה של שיכון ובינוי בתנאי המכרז.
שפיר הנדסה ביקשה לפסול את הזכייה בשל פגיעה בטוהר המידות, נוכח החקירה הפלילית שמתנהלת בעניינה של שיכון ובינוי בחשד לתשלום לכאורה של שוחד לפקידים בכירים במדינות אפריקה במטרה לזכות ולקדם פרויקטי תשתיות. היא טענה כי שיכון ובינוי הסתירה את דבר החקירה מוועדת המכרזים, ולפיכך יש לפסול את זכייתה, משום שלא עמדה בתנאי המכרז. כמו כן טענה כי לא ניתן ניקוד מתאים להצעות.
במאי האחרון דחה בית המשפט המחוזי את הדרישה של שפיר, שהוגשה יחד עם אלקטרה - את העתירה הגישה בשמן שפיר קריית המודיעין. אלקטרה לא הצטרפה להליך הערעור, שנדחה היום בעליון בהרכב של השופטים עמית, גרוסקופף ושטיין.
1 צפייה בגלריה
הדמיה הדמיות קריית המודיעין צה"ל ש תוקם ב נגב
הדמיה הדמיות קריית המודיעין צה"ל ש תוקם ב נגב
הדמיית קריית המודיעין
(צילום: דוברות משרד הביטחון)