סגור

נסיגה בדולר, בשוק המקומי והעולמי, נסחר מתחת ל-3.65 שקלים

לאחר יומיים של ירידות חזקות בשקל, הדולר נחלש ב-0.9% מול המטבע המקומי; היורו יורד ב-0.4%, נסחר בסביבת 3.96 שקלים; בשווקים העולמיים: הדולר אינדקס נסוג ב-0.3%, היורו מתחזק ב-0.3% ונסחר מעל 1.08 דולר

שינוי מגמה במט"ח: השקל מתחזק הבוקר, לאחר הנסיגה החזקה ביומיים האחרונים, ובמקביל להיחלשות של הדולר בשווקים הגלובליים.
הדולר נחלש ב-0.9% (ביחס ליציג אתמול) ונסחר מתחת ל-3.65 שקלים, היורו יורד ב-0.4%, נסחר בסביבת 3.96 שקלים.
בשווקים העולמיים: היורו עולה ב-0.3%, נסחר מעל 1.08 דולר, הדולר אינדקס נחלש ב-0.3% ל-103.73 נקודות.
המשקיעים המקומיים ממתינים כעת להורדת הריבית של בנק ישראל ביום שני הקרוב. לאחר נתוני האינפלציה החלשים של ינואר (קצב שנתי של 2.6%) והדיווח של הלמ"ס על הנפילה בתוצר ברבעון הרביעי, גוברות ההערכות לפיהן הבנק יודיע על הורדת ריבית.
בארה"ב פורסם אתמול פרוטוקול ישיבת הפד האחרונה, שבה הבהיר היו"ר ג'רום פאוול כי נדרשת עוד המתנה לפני שהבנק יחל להוריד את הריבית – ושזו לא צפויה במרץ.
"בדיון על עתיד המדיניות, המשתתפים העריכו כי הריבית נמצאת ככל הנראה בשיא שלה, במסגרת סייקל ההידוק המוניטארי הנוכחי", נאמר בפרוטוקול.
עוד נאמר כי "המשתתפים ציינו כי הם לא חושבים שיהיה נכון להוריד את טווח הריבית של הפד, עד שיהיו בטוחים יותר שהאינפלציה יורדת לטווח של 2% לאורך זמן".
הודעת הריבית הבאה של הפד צפויה ב-20 במרץ, וזו שלאחריה ב-1 במאי. רוב הכלכלנים מעריכים כעת שאם לא יתפרסמו נתונים מפתיעים ממש על ירידה חדה באינפלציה, ונסיגה בשוק התעסוקה, הורדת הריבית הבאה צפויה רק בעוד שלוש פגישות - בהודעת הריבית של 31 ביוני.