סגור

השקל מטפס בפתיחת שבוע המסחר - הדולר ב-3.16 שקלים

המטבע האמריקאי נחלש ב-0.7% מול השקל - היורו יורד ב-0.4% ל-3.56 שקלים; לאומי: "מול זן הקורונה החדש - הבנקים המרכזיים יגלו סבלנות רבה לפני צמצום מוניטארי"

השקל מתחזק בפתיחת שבוע המסחר (לאחר נסיגה בשעות הבוקר המוקדמות, המגמה התחלפה), מול המשך העדכונים על זן הקורונה החדש והשלכותיו.
הדולר נחלש ב-0.7% ונסחר בסביבת 3.16 שקלים. היורו יורד ב-0.4% ל-3.56 שקלים; בשוק הבינלאומי יורד היורו ב-0.2% ל-1.13 דולר.
"במקרה שנחזור למגבלות משמעותיות ברמה העולמית, מה שכרגע נראה מאוד סביר לנוכח הגבלות הטיסות שהוטלו באופן מיידי, הלחץ על שרשראות האספקה הלחוצות ממילא רק יתגבר באופן שיתמוך באינפלציה הגבוהה לאורך יותר זמן", אומר גיא בית-אור, הכלכלן הראשי של פסגות.
בית אור מוסיף: "בניגוד לסבבים הקודמים, בהם הפתרון של הממשלות היה פשוט לתת עוד כסף לאזרחים תוך הגדלת החוב, הפעם המצב הוא הרבה יותר בעייתי, מבחינת הממשלות והבנקים גם יחד. כל תגובה, פיסקאלית או מוניטארית למצב של מגבלות תהיה בעלת השפעה פחות משמעותית על התוצר, וככל הנראה יותר משמעותית על האינפלציה".
בלאומי מעריכים כי יתכן שינוי בכיוון של בנקים מרכזיים בעולם - שיבלמו מהלכים של צמצום מוניטארי. "לא צפויה לנו העלאת ריבית בישראל לפני העלאות ריבית בארה"ב או בבנקים גדולים אחרים בעולם. ההתפתחויות של סוף השבוע והחשש מהווריאנט החדש מחזקות את ההערכה כי גם בעולם הבנקים המרכזיים יגלו סבלנות רבה לפני נקיטת צעדים מוניטאריים מצמצמים".
1 צפייה בגלריה
שקל דולר יורו מטבע מטבעות מט"ח
שקל דולר יורו מטבע מטבעות מט"ח
(שאטרסטוק)