סגור

שנה אחרי ההשתלטות: תדיראן משלימה את רכישת תדיראן סולאר

חברת המזגנים מרחיבה את פעילותה בתחום המוצרים לענף האנרגיה המתחדשת; החברה שבשליטת משה ממרוד קונה 25% מתדיראן סולאר ב-90 מיליון שקל, אחרי שרכשה 75% ממנה לפני שנה; ממרוד: "הקמנו קונצרן עם מחזור שנתי של מעל מיליארד שקל"

תדיראן גרופ ממשיכה להרחיב את פעילות אספקת המוצרים לענף האנרגיה המתחדשת. חברת המזגנים והאנרגיה המתחדשת קונה את יתרת המניות בתדיראן סולאר, אחרי שרכשה את השליטה בה לפני קצת יותר משנה.
החברה הודיעה היום (ד') שהתקשרה בתוספת להסכם המקורי, והיא קונה את ההחזקות של אלירן טוויטו בחברת תדיראן סולאר (25%) תמורת כ-90 מיליון שקל.
מדובר בצעד נוסף בבניית זרוע פעילות משמעותית של הקבוצה בתחום. תדיראן מתמקדת באספקה והפצה של רכיבים לעולם התקנות הפאנלים סולאריים ומערכות האגירה לשוק הגגות הפרטיים. בשיחה עם כלכליסט אמר היום משה ממרוד, בעל השליטה (64.4%), מנכ"ל ודירקטור בתדיראן גרופ, "עשינו מספר רכישות מתבקשות, ואנחנו מקבעים את עצמנו כשחקן מספר אחת באירופה בתחום. יש לנו פורטפוליו חזק מאוד והקמנו פה קונצרן שבשנה יש לו מחזור פעילות של מעל למיליארד שקל".
לדברי ממרוד, "נהיה חברה שמספקת את המוצרים. בדיוק כמו שתדיראן גרופ מספקת את המזגן אבל לא נכנסת לעולם ההתקנות, אנחנו לא נהיה קבלנים. בנוסף אנחנו מפתחים טכנולוגיות משופרות ומאוד מתחזקים בעולם האגירה. החלומות שלנו גדולים".
תרצו להנפיק את הפעילות הזאת בעתיד?
"הכל בא בחשבון, אבל בינתיים אנחנו יותר מחזקים ומרחיבים את היחידה הזאת. אנחנו רוצים להיות בין הגדולים בתחום הזה. כולם שואפים שהחטיבה תשבור שיאים של מכירות במיליארדים רבים".
1 צפייה בגלריה
משה ממרוד מנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן עבודה ראשונה
משה ממרוד מנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן עבודה ראשונה
משה ממרוד, מנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן
(צילום : סיון פרג' )
תדיראן גרופ הודיעה בדצמבר 2020 על רכישת 75% מחברת אלירן סולאר, שהיתה בבעלותו של אלירן טוויטו ומאז שינתה את שמה לתדיראן סולאר. בעסקה הנוכחית רוכשת תדיראן את יתרת המניות מידי טוויטו.
הסכום שישולם הוא מכפלה של רבע מהרווח התפעולי המנורמל שתציג אותה חברה, בהתאם לדוחות הכספיים של 2021. את הסכום תשלם תדיראן ממקורותיה העצמיים, מחצית ממנו עם השלמת העסקה והיתרה בארבעה תשלומים רבעוניים במהלך השנה שלאחר סגירת העסקה.
מאז רכישת השליטה בתדיראן סולאר, ביצעה הקבוצה עוד שתי רכישות משמעותיות - 75% מחברת אביאם ו-60% מחברה איטלקית בשם וי.פי סולאר.
העסקאות הללו, וההערכות שרווחו בשוק ההון שנוצרת כאן זרוע משמעותית שייתכן ותונפק יום אחד ותציף ערך לבעלי המניות, עוררו עניין במניית תדיראן. מתחילת השנה עלתה המניה ב-7.6% ובתוך שנתיים השלימה המניה זינוק של 224%.