סגור

פרסום ראשון
משפחת רימוני וקרן פימי מוכרות 16% ממניות רימוני תעשיות; מגדל ומיטב דש בין הרוכשות

ל"כלכליסט" נודע כי מגדל ביטוח ומיטב דש עומדים בראש הגופים המוסדיים שרכשו את המניות במחיר של 80.5 שקל למניה - הנחה של 5% על מחיר הסגירה בבורסה אחרי עלייה של 3% היום

משפחת רימוני וקרן פימי מוכרות הערב 16% ממניות רימוני תעשיות בהפצה מחוץ לבורסה. ל"כלכליסט" נודע כי מגדל ביטוח ומיטב דש עומדים בראש הגופים המוסדיים שרכשו את המניות במחיר של 80.5 שקל למניה, הנחה של 5% על מחיר הסגירה בבורסה אחרי עלייה של 3% היום.


את ההפצה הובילה ווליו בייס חיתום וניהול הנפקות. פימי תחזיק לאחר המכירה בכ-30% ממניות רימוני, וכך גם שלושת האחים לבית רימוני שייסדו את החברה ומחזיקים עם פימי בשליטה יחד.

1 צפייה בגלריה
מפעל רימוני פלסטיק צפון
מפעל רימוני פלסטיק צפון
מפעל רימוני פלסטיק צפון
(צילום: רימוני תעשיות)

רימוני תעשיות, שהוקמה ב-1954, מעסיקה 400 עובדים. החברה מתמחה בעיצוב, פיתוח, ייצור, דיגום והרכבת מגוון רחב של רכיבי פלסטיק מדויקים בטכניקה של הזרקה תרמו-פלסטית, וכן בייצור תבניות להזרקת מוצרים מפלסטיק.
החברה פועלת במגוון רחב של שווקים בארץ ובעולם, בין היתר בתחומי הרפואה, הרכב, החקלאות, המזון והטכנולוגיה, ומאפשרת פתרון מקצה לקצה עבור לקוחותיה - עיצוב, תכנון הנדסי, דיגום, תכנון וייצור תבניות, הזרקות והרכבה.
רימוני הונפקה ב-1994 והיא חברה ותיקה יחסית בבורסה. פימי, המנוהלת בידי ישי דוידי, רכשה מחצית מהשליטה ברימוני באוגוסט 2020, כלומר לפני כשנה וחצי, והמכירה היא מהלך לא אופייני עבורה בפרק זמן קצר יחסית.
הרכישה נעשתה לפי שווי חברה של 400 מיליון שקל, וכיום נסחרת רימוני בשווי של 712 מיליון שקל, כלומר כמעט כפול, אם מתחשבים בעובדה שרימוני מציגה תשואת דיבידנד של 11.3 מיליון שקל בעשור האחרון.