סגור
אפליקציית ליפט  Lyft
אפליקציית ליפט. "יוזמות שירדו בסדר העדיפויות" (צילום: שאטרסטוק )

"לא חסינים בפני האינפלציה": ליפט מפטרת 13% מהעובדים

חברת הנסיעות השיתופיות הודיעה על פיטורים בכל חלקי החברה, שמעסיקה כיום מעל 5,000 עובדים; במכתב לעובדים כתבו המנכ"ל והנשיא שהקיצוצים נובעים בין היתר מצמיחה בעלויות הביטוח והשפעות ההאטה הכלכלית

ליפט הודיעה היום (ה') שהיא חותכת את כוח העבודה שלה ב-13%, בפיטורים שיתבצעו בכל חלקי החברה.
במייל שנשלח לעובדים והגיע לידי CNBC, מנכ"ל החברה לוגן גרין והנשיא ג'ון זימר ציינו בתור הסיבות למהלך את מה שכינו "מיתון צפוי במהלך השנה הקרובה", וכן צמיחה בעלויות הביטוח. חברת הנסיעות השיתופיות לא שינתה את התחזיות הכספיות שסיפקה ברבעון הקודם.
מתחילת השנה צנחה מניית ליפט ב-68%, כך ששווי השוק של החברה ירד לפחות מ-5 מיליארד דולר. ליפט אמרה שהיא מעסיקה כיום מעל 5,000 עובדים. גרין וזימר כתבו במייל שהפיטורים "נובעים מיוזמות שירדו בסדר העדיפויות, ניסיון להפחית את שכבות ההנהלה, יעדי חיסכון גדולים יותר, ובכמה מקרים – תחזיות ביצועים".
החברה מבטיחה למפוטרים פיצוי בגובה שכר של עשרה שבועות, הבשלת אופציות מוקדמת, וסיוע במציאת עבודה. עובדים שנמצאים בחברה יותר מארבע שנים יקבלו שכר עבור ארבעה שבועות נוספים. "אנו לא חסינים בפני המציאות של האינפלציה והכלכלה המאטה. אנחנו צריכים ש-2023 תאופיין בביצוע טוב יותר מבלי שנצטרך לשנות תוכניות לנוכח אירועים חיצוניים – והמציאות הקשה היא שהפעולות של היום מטרתן לעשות בדיוק את זה," כתבו ראשי החברה.