סגור

בלעדי לכלכליסט
לא מסתפקת בתחום הביטחוני: אירודרום רוכשת את FlyTech

החברה שפועלת בתחום הכטב"מים לסקטור הביטחוני רוכשת את מפעילת הרחפנים הישראלית תמורת 15 מיליון שקל, בעסקה של מזומן ומניות

אירודרום, שפועלת בתחום השירותים והתחזוקה של כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"מים) בסקטור הצבאי, נכנסת לתחום האזרחי. ל"כלכליסט" נודע כי החברה, שנשלטת בידי המנכ"ל רועי דגני (40%), רוכשת בעסקה של 15 מיליון שקל את פלייטק (FlyTech) הישראלית שמתמחה במתן שירותים ופתרונות אוויריים מתקדמים לשוק האזרחי. אירודרום תרכז תחת פלייטק את כל פעילותה בתחום האזרחי, והעסקה תתבצע במזומן ובמניות אירודרום שיוקצו לבעלי המניות של פלייטק.


תחום הכטב"מים לשימושים אזרחיים נהנה כיום מצמיחה, שכן הוא מעניק שירותים למגזרים רבים, בהם תעשייה, אנרגיה מתחדשת, משלוחים וחקלאות. חברות ענק כמו אמזון וגוגל הודיעו על כוונתן להיכנס לתחום, זאת בשעה שעוד חברות רבות וכן רשויות מקומיות ברחבי העולם מגישות בקשות לשימוש בכטב"מים במסגרת הפעילות שלהן. אירודרום לוטשת עיניים בעיקר לשוק האזרחי בארה"ב, שהוא הגדול והצומח ביותר בעולם. מבחינת אירודרום, פלייטק תספק לה שם דריסת רגל משמעותית. בהמשך בכוונת החברה להרחיב את הפעילות בשוק האמריקאי באמצעות רכישות נוספות.

1 צפייה בגלריה
רועי דגני מנכ"ל אירודרום AERODROME
רועי דגני מנכ"ל אירודרום AERODROME
רועי דגני מנכ"ל אירודרום
(צילום: אור פרבוזניק)
פלייטק מעניקה שירותים ופתרונות אוויריים מתקדמים שמבוססים על כטב"מים, וכן מספקת שירותי הדרכה, הכשרה וטיפול בהליכים רגולטוריים מורכבים בשוק האזרחי בענף. החברה פועלת בעיקר בתחומי התשתיות, האנרגיה המתחדשת, ויש לה גם לקוחות הנמנים עם גופי שיטור וארגוני הגנה על הסביבה. לפלייטק יש גם לקוחות בישראל, בהם רכבת ישראל, אינטל, מוטורולה, מקורות, חברת החשמל, נת"ע ומשרד הביטחון. מכירות החברה מוערכות בכמה מיליוני שקלים בשנה, והיא רווחית.
אירודרום עשויה לפעול לרישום מניותיה למסחר גם בנאסד"ק לאחר העסקה, ואם כך יקרה, היא תפגוש שתי מתחרות שמעניקות שירותים לחברות אזרחיות וממשלתיות בארה"ב - איי.ג'י איגל אריאל (Ag Eagle Ariel) - שנסחרת לפי שווי של 320 מיליון דולר, ו־Drone Delivery Canada, שנסחרת לפי שווי של 243 מיליון דולר.
אירודרום, שהוקמה על ידי דגני, עוסקת בהקמה, פיתוח ותפעול שוטף של טייסות המפעילות כטב"מים ומערכי כטב"מ, בעיקר לצורך שירותי מודיעין וביטחון, זאת לצד שירותי תמיכה בפעילות מבצעית ואימונים לכוחות מיוחדים ולחילות אוויר שונים.

הרכישה השלישית השנה

החברה נכנסה לבורסה בינואר 2020 באמצעות מיזוג לפי שווי של 50 מיליון שקל עם השלד אפליי טכנולוגיות של נועם לניר, ובעלי המניות שלה קיבלו 69% מהחברה הממוזגת. שווייה זינק לשיא של 670 מיליון שקל בינואר השנה, אולם מאז היא איבדה מערכה, לשווי של 225 מיליון שקל. עבור אירודרום, רכישת פלייטק היא הרכישה השלישית השנה. במרץ היא השלימה את רכישתה של SGC שעוסקת בתחום המציאות הרבודה בסקטור הביטחוני, תמורת 11 מיליון שקל, ואת הפעילות הביטחונית של NPO, שמפתחת תוכנה לשיפור ביצועים של מערכות צבאיות ואזרחיות מורכבות.