סגור

בלעדי
לאומי נכנס להשקעה באלדר לפי שווי של 200 מיליון שקל

לאומי פרטנרס תשקיע 115 מיליון שקל באלדר, המנהלת פרויקטי נדל"ן בישראל ובאירופה בהיקף של למעלה ממיליארד שקל. זאת ההשקעה השלישית והגדולה ביותר של לאומי פרטנרס בנדל"ן בחודשים האחרונים. לאומי יקבל 5% ממניות אלדר ויוכל להגיע ל־20%

בנק לאומי מגדיל את ההימור על ענף הנדל"ן: בנק לאומי ממשיך את מסע ההשקעות בשוק הנדל"ן באמצעות זרוע ההשקעות הריאליות שלו, לאומי פרטנרס.


ל"כלכליסט" נודע כי לאומי פרטנרס עומדת לחתום על השקעה של 115 מיליון שקל בקבוצת אלדר. ההשקעה תהיה באג"ח להמרה ובמניות של החברה. העסקה משקפת שווי של 200 מיליון שקל לקבוצת אלדר.

1 צפייה בגלריה
אבי אורטל, מנכ"ל לאומי פרטנרס ו עמיר שאלתיאל יו"ר קבוצת אלדר
אבי אורטל, מנכ"ל לאומי פרטנרס ו עמיר שאלתיאל יו"ר קבוצת אלדר
מימין: אבי אורטל מנכ"ל לאומי פרטנרס ועמיר שאלתיאל יו"ר קבוצת אלדר
(צילומים: אורן דאי, אייל יצהר)

בשלב ראשון, יקבל בנק לאומי 5% ממניות אלדר, אולם הוא יוכל להגדיל אחזקתו עד ל־20% מהמניות. הכניסה של לאומי לשותפות היא אבן דרך בהתפתחות אלדר שבשליטת עמיר שאלתיאל.

פרויקטים בהיקף של למעלה ממיליארד שקל
אלדר, בבעלות עמיר שאלתיאל, יוזמת ומנהלת פרויקטי נדל"ן בישראל ובאירופה בהיקף של למעלה ממיליארד שקל. הקבוצה פועלת בתחומי המגורים, דיור להשכרה ארוכת טווח, משרדים ומסחר. בנוסף, הקבוצה מחזיקה ב־25% ממניות חברת ההתחדשות העירונית מטרופוליס, שאותן רכשה ב־2017.
מטרופוליס, שהוקמה בשנת 2011, מצויה בבעלות משותפת של אלדר וקבוצת אלייד, שבראשות יצחק סוארי, שמחזיקה ב־75% ממניותיה. מטרופוליס היא מהחברות הגדולות בארץ ליזמות אורבנית בישראל ומתמחה בייזום ופיתוח פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. למטרופוליס 2,300 יחידות דיור בשלבי תכנון וביצוע, מתוכן 1,600 בתל אביב. הקבוצה אכלסה בשנים האחרונות 1,000 יחידות דיור.
אלדר השקעות, החברה־הבת של קבוצת אלדר, היא למעשה חברת נדל"ן, המארגנת קבוצות רכישה בהיקף של מאות יחידות דיור ואלפי מטרים של משרדים. באתר האינטרנט שלה מצוין כי החברה מלווה את הפרויקטים לאורך כל חייהם הפרויקט, מתחילתם ועד לאכלוסם. החברה יוזמת פרויקטים לשכירות ארוכת טווח בישראל במסגרת חוק עידוד השקעות הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ומעורבת בפרויקטים של מאות יחידות דיור במרכז ומזרח אירופה. בארץ החברה פעילה בחולון, דרום ת"א, כפר סבא ורמת גן.
חברה נוספת של קבוצת אלדר היא אלדר שיווק, שבניגוד לחברה היזמית, עוסקת בשיווק פרויקטי נדל"ן עבור עשרות חברות יזמיות בכל הארץ, בהן קבוצת חג'ג', ונחשבת לשחקנית הגדולה בתחום שיווק הדירות.

70 מיליון שקל ב־ICR, 60 מיליון שקל באנגל אינווסט
עבור לאומי פרטנרס, המנוהלת בידי אבי אורטל, מדובר בהשקעה השלישית והגדולה מכולן בתוך פרק זמן קצר בחברות נדל"ן. זרוע ההשקעות של הבנק מאמינה שמדובר בתחום שעוד יצמח וכי מחירי הדירות למגורים עוד יעלו, ונכנסת לתחום בצורה אגרסיבית ביותר.
לאומי פרטנרס השקיעה השנה כ־70 מיליון שקל בחברת הנדל"ן ICR שבבעלות ישראל קנדה, האחים נקש ורז עודד; וכ־60 מיליון שקל בחברת הנדל"ן אנגל אינווסט של יעקב אנגל, העוסקת בהתחדשות עירונית.
מקבוצת אלדר נמסר כי הם לא מגיבים על עסקאות שטרם נסגרו.