סגור

בריטניה מחרימה את בורסת הקריפטו הגדולה בעולם

בינאנס, זירת המסחר במטבעות וירטואליים, לא תוכל עוד לפעול בממלכה; הרגולטור הבריטי הודיע כי לא התבצע הרישום הדרוש לחברה-הבת שרשומה בלונדון; עם זאת, מרכז הפעילות של בינאנס אינו בבריטניה, כך שההחלטה אינה משפיעה על תושבי המדינה שמשתמשים בפלטפורמת המסחר ברשת; למרות הדיווח, הביטקוין עולה ל-34.5 אלף דולר, האת'ר מזנק

בורסת הקריפטו הגדולה בעולם מוחרמת בבריטניה: רגולטור הפיננסים במדינה (FCA) הודיע כי זירת המסחר בינאנס (Binance) לא תוכל עוד לנהל "פעילות מפוקחת" ברחבי הממלכה.


מרכז הפעילות של בינאנס אינו בבריטניה, כך שהחלטת הרגולטור הבריטי אינה בעלת השפעה על תושבי המדינה שמשתמשים בפלטפורמה של החברה ברשת כדי לרכוש ולמכור מטבעות קריפטו.

1 צפייה בגלריה
מטבעות קריפטו מטבע דיגיטלי מטבע וירטואלי
מטבעות קריפטו מטבע דיגיטלי מטבע וירטואלי
למרות החלטת הרגולטור, תושבי בריטניה יוכלו לסחור בפלטפורמת בינאנס ברשת

בשל כך פרסם ה-FCA אזהרה ללקוחות הפוטנציאליים של בינאנס, לצד ההודעה האמורה, וציין כי עליהם להיזהר מהבטחות לתשואות גבוהות מהשקעה במטבעות קריפטו.
רגולטור הפיננסים בבריטניה אינו מפקח ומסדיר את שוק המטבעות הדיגיטליים, אך הוא כן מחייב רישום של פלטפורמת מסחר תחת מסגרת הרשות.
בינאנס לא ביצעה את הרישום הנדרש, ובעקבות זאת החליט ה-FCA לאסור על המשך פעילותה במדינה – צעד שנותן ביטוי למהלך שמובילים רגולטורים בעולם, בעיקר בסין, להגברת הפיקוח על שוק המטבעות הדיגיטליים.
המטה של קבוצת בינאנס רשום באיי קיימן, והחברה-הבת שלה Binance Markets Limited רשומה בלונדון. ההוראה של ה-FCA מתייחסת כמובן לחברה-הבת, שהחל מהיום אינה יכולה לבצע שום פעולה עבור לקוחותיה ללא הסכמת הרגולטור. ה-FCA קבע עוד כי הדד ליין להסדרת התנאים להמשך הפעילות הוא יום רביעי הקרוב.
בתוך כך הביטקוין רושם עלייה יומית עד ל-34.5 אלף דולר, מחירו טיפס ביממה האחרונה ב-3,000 דולר, או 4%. האת'ר עם זינוק מרשים יותר - מחירו עולה ב-300 דולר, או 13%, עד ל-2,100 דולר. הדוג'קוין עולה ב-6%.