סגור

מישורים מוכרת נכס בפלורידה במחיר כפול מעלות הרכישה

חברת הנדל"ן המניב מוכרת את הנכס איסט אורלנדו, שכולל משרדים ושטחי מסחר, תמורת 14 מיליון דולר; מישורים רכשה את הנכס יחד עם שותף תמורת 6 מיליון דולר ב-2016, והשקיעה 1.7 מיליון דולר נוספים בהשבחתו

חברת הנדל"ן המניב מישורים השקעות נדל"ן מוכרת נכס בפלורידה תמורת 14 מיליון דולר - מחיר גבוה ב-81% מעלות הרכישה וההשבחה שלו.
חלקה של מישורים בנכס הוא 59%, וזוהי מכירת הנכס השלישית שהיא מבצעת מתחילת השנה.

1 צפייה בגלריה
דניאל לבנטל מנכל מישורים 2021
דניאל לבנטל מנכל מישורים 2021
דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים
(צילום: יח"צ)
מדובר בנכס בשם איסט אורלנדו (East Orlando), שכולל משרדים ושטחי מסחר. הנכס בנוי על מגרש בשטח כולל של כ-41,277 מ"ר ובעל שטח בנוי להשכרה של כ-12,261 מ"ר עם שני שוכרי עוגן - סופרמרקט ובית ספר.
מישורים רכשה את הנכס באפריל 2016 ביחד עם יזם הנדל"ן מארק גולד, שותפה של מישורים לפעילות בארה"ב. הנכס נרכש תמורת 6 מיליון דולר, והחברה השקיעה בו סכומים נוספים, לסך כולל של 7.7 מיליון דולר. ערכו בספרים טיפס בהדרגה לשווי של 12.8 מיליון דולר, וכעת הוא נמכר בשווי שמייצר למישורים ולשותף בנכס רווח הון של 1.2 מיליון דולר. העסקה כפופה לבדיקת נאותות ותושלם עד לאמצע אפריל 2022.
במסגרת ההסכם למכירת הנכס יפקיד הרוכש 250 אלף דולר בנאמנות לטובת העסקה בתוך שלושה ימים ממועד החתימה, ובתוך שלושה ימים מסיום תקופת בדיקת הנאותות יידרש להפקיד עוד 500 אלף דולר.
במהלך התקופה שבה מישורים החזיקה בנכס, היא ביצעה מספר פעולות השבחה שהובילו להעלאת שיעור התפוסה בנכס מכ-65% ביום הרכישה לכ-98% ביום המכירה. דמי השכירות נטו (NOI) מהנכס עלו מ-560 אלף דולר ל-1.3 מיליון דולר בשנה.
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל, מסר הבוקר כי "מימוש הנכס במחיר הגבוה משווי הנכס בספרים הוא עדות נוספת להצלחה של יישום האסטרטגיה בה בחרנו להשבחת נכסי החברה ולמימוש נכסים שמיצו את הפוטנציאל שלהם".
לבנטל הוסיף כי "נמשיך במיקוד העסקי להשבחה ולמימוש נכסים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה, כפי שעשינו בעסקה זו, ובמקביל בהגדלת תיק הנכסים המניבים של החברה. מהלכים אלו משקפים את האסטרטגיה בה בחרנו להצפת הערך החבוי בחברה".
בחודשים האחרונים דיווחה מישורים על מכירת חניון במיאמי תמורת כ-25 מיליון דולר ונכס אחר בעיר נאשוויל שבטנסי תמורת כ-18 מיליון דולר.