סגור

סופווייב נהנתה מביקושים של יותר מפי שניים; תתחיל להיסחר בתל אביב בשבוע הבא

החברה, שאותה ייסד שמעון אקהויז שמשמש גם כיו"ר, מפתחת ומשווקת טכנולוגיה להחלקת קמטי עור; גייסה מהמשקיעים 165 מיליון שקל בהנפקת מניות, לפי שווי חברה של 800 מיליון שקל; עם בעלי המניות המרכזיים בחברה נמנות גנדיר של יהודית רקנטי וקבוצת אקס.טי

חברת סופווייב מדיקל - המפתחת ומשווקת טכנולוגיה ייחודית להחלקת קמטים, הצערת ומיצוק עור הפנים והצוואר - השלימה בהצלחה את הליך הנפקת מניותיה לציבור בבורסת תל אביב, לאחר שזכתה לביקושים גדולים מצד שורה ארוכה של משקיעים מוסדיים מובילים. החברה צפויה להתחיל להיסחר כבר בשלישי הבא.


במסגרת ההנפקה, אותה הובילה חברת ברק קפיטל חיתום, גייסה סופווייב מהמשקיעים המוסדיים כ-50 מיליון דולר (165 מיליון שקל), לפי שווי חברה לפני הכסף של כ-192 מיליון דולר, כך שהשווי הסופי בהנפקה עומד על כ-800 מיליון שקל. הביקושים היו יותר מפי שניים.

1 צפייה בגלריה
שמעון אקהויז
שמעון אקהויז
שמעון אקהויז
(צילום: עמית שעל)

חברת סופווייב נוסדה במסגרת חממת אלון מדטק ביוקנעם. החברה מתמחה בטכנולוגיות רפואיות ופועלת בשיתוף רשות החדשנות הישראלית.
ד"ר שמעון אקהויז, שותף מייסד ויו"ר פעיל בחברה, הוא יזם וממציא סדרתי אשר נחשב לאחד מחלוצי תעשיית המכשור הרפואי והאסתטיקה הרפואית בעולם ובישראל. אקהויז כבר הנפיק בעבר בנאסד"ק את החברות לומניס וסינרון בשווי של מאות מיליוני דולרים, וכעת הוא משחזר את ההצלחה בהנפקה נוספת, הפעם בבורסת תל אביב.
עם בעלי המניות המרכזיים בחברה נמנות קבוצת אקס.טי, לה יש פעילות רבת שנים ומוצלחת בתחום השקעות ההייטק, וגנדיר של יהודית רקנטי.
המוצר של סופווייב, אותו היא כבר החלה למכור בעולם, מבוסס על טכנולוגיה המאפשרת טיפול לא פולשני באמצעות אולטרה-סאונד להחלקת קמטים והצערת עור הפנים והצוואר.
כיום מרבית טיפולי העור מבוססי האנרגיה כרוכים בפעילות פולשנית הפוגעת בשכבה העליונה של העור (אפידרמיס), כדי ליצור כווייה מבוקרת בשכבה העיקרית של העור שנמצאת מתחתיה (דרמיס). הפגיעה באפידרמיס מלווה בדרך כלל באי נוחות לפציינט ובזמן התאוששות ארוך, וגורמת לפעמים לתופעות לוואי לא רצויות כמו פיגמנטציית יתר.
הטכנולוגיה שפיתחה החברה קיבלה אישורים רגולטוריים למכירה ושימוש בארצות הברית (FDA), באירופה (CE) ובמדינות נוספות בעולם.
שוק הטכנולוגיה המשמשת לאסתטיקה רפואית מוערך ב-13 מיליארד דולר והוא צומח במהירות. הצמיחה בסגמנט מיצוק והצערת העור גבוהה במיוחד ומוערכת בכ-15% מהשוק הזה.
החברה רשמה ברבעון הראשון של 2021 הכנסות של כ-4 מיליון דולר, דומה למכירות ב-2020 כולה.
הגיוס, בהיקף של כ-50 מיליון דולר כאמור, ישמש את החברה להמשך פעילות המחקר והפיתוח, בין היתר למוצרים נוספים בעולם האסתטיקה הרפואית, ולמימון פעילות שיווקית ומסחרית ברחבי העולם.
את ההנפקה הובילה ברק קפיטל חיתום בשיתוף לאומי פרטנרס חתמים, מנורה מבטחים חיתום וניהול, משרד רואי החשבון דלויט ומשרד עורכי דין שבלת ושות'.