סגור

מידרוג מעלה דירוג לנורסטאר של חיים כצמן

חברת הדירוג העלתה את דירוג האשראי של נורסטאר, בעלת השליטה בגזית גלוב, מ-A3 ל-A2, ושינתה את אופק הדירוג משלילי ליציב; ההעלאה נובעת מהתאוששות חברת הנדל"ן המניב עם הרגיעה במגפת הקורונה

מידרוג מעלה את דירוג האשראי של נורסטאר, בעלת השליטה (55.4%) בחברת הנדל"ן גזית גלוב, מרמה של A3 לרמה של A2 ומשנה את אופק הדירוג משלילי ליציב.
העלאת הדירוג נובעת בעיקר הודות לשיפור משמעותי ביחס המינוף של נורסטאר שבשליטת חיים כצמן. במידרוג מציינים שיחס חוב פיננסי לשווי הנכסים (LTV) של נורסטאר צפוי לנוע בטווח של 55%-65%, לעומת התחזית משנה שעברה לפיה יחס LTV ינוע סביב 79%-85%.
1 צפייה בגלריה
קניון G כפר סבא של חברת גזית גלוב
קניון G כפר סבא של חברת גזית גלוב
קניון רוטשילד בראשון לציון של גזית גלוב
השיפור ביחס המינוף של נורסטאר נובע כתוצאה מהתאוששות ועליית שווי השוק של החברה הבת, גזית גלוב, שמיוחסת ליציאה ההדרגתית מהמשבר במהלך השנה הנוכחית במקביל לעלייה בקצב ההתחסנות בארץ ובחו"ל.
מוקדם יותר היום (ד') נורסטאר הודעה על כוונתה לפעול לגיוס חוב באמצעות הרחבת סדרת אג"ח (סדרה י"ב) ועל רקע זאת מידרוג קבעה דירוג A2 באופק יציב להנפקה הנרקמת בהיקף של עד 150 מיליון שקל.
לפני שנה, בשיאו של משבר הקורונה, אגרות החוב של נורסטאר נסחרו בתשואת אג"ח זבל שהגיעה עד ל-13.3%. נכון להיום אותן אגרות חוב (סדרה י"ב) נסחרת בתשואה של 2% (צמוד מדד).