סגור

האקזיט של בנט: פיוניר תיסחר בנאסד"ק לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר

חברת הפינטק הישראלית תתמזג עם חברת הספאק FTAC Olympus Acquisition Corp, ותיסחר בנאסד"ק תחת הסימול PAYO; בקופת פיוניר יש כ-100 מיליון דולר, ובקופת חברת הספאק יש כ-750 מיליון דולר שגויסו לטובת המיזוג; אחד המשקיעים בחברה שצפוי להרוויח מההנפקה - רה"מ בנט

בעלי המניות של חברת הספאק FTAC Olympus Acquisition Corp אישרו את המיזוג של החברה הישראלית פיוניר עם החברה. המיזוג אושר ברוב גדול של 97.8% וחברת הפינטק הישראלית תתחיל להיסחר בנאסד"ק בשווי של 3.3 מיליארד דולר תחת הסימול PAYO. אחד המשקיעים בחברה, שצפוי לראות רווחים מהמיזוג ומההנפקה הוא רה"מ נפתלי בנט.


"אנו נרגשים מהתמיכה העצומה מצד בעלי המניות שלנו, וגם שמחים שקיבלנו את כל האישורים הרגולטוריים הדרושים לסגירת העסקה. אנו מצפים לתמוך ב-Payoneer בעת כניסתו לשווקים הציבוריים", אמרה בטסי כהן, יו"ר הדירקטוריון של הספאק.

1 צפייה בגלריה
ראשי חברת פיוניר בישראל
ראשי חברת פיוניר בישראל
ראשי חברת פיוניר בישראל
(צילום: payoneer)

המיזוג נחשף לראשונה בכלכליסט בחודש פברואר. בקופת פיוניר יש כיום כ-100 מיליון דולר, ובקופת חברת הספאק יש כ-750 מיליון דולר שגויסו למיזוג. ההליך כולל התחייבות לכ-300 מיליון דולר השקעה של משקיעים פרטיים בחברה הנסחרת.
על פי הערכה, כ-450 מיליון דולר ישמשו לסקנדרי שיבצעו בעלי המניות, מנהלים בחברה ועובדים. כ-100 מיליון דולר ישמשו את החברה להוצאות שונות, ושאר הכסף, כ-500 מיליון דולר, ייכנס לקופת החברה.
המשקיעים שצפויים להזרים כספים לחברה הם Wellington Management (מהמשקיעים הקיימים) ומשקיעים נוספים כוללים: Dargoneer Investment Group, Fidelity Management & Research Company LLC, Franklin Templeton וקרנות וחשבונות המומלצים על ידי T.Rowe Price Associates, inc ו-Winslow Capital Management, LLC.