סגור

מסתערת על הרכב החשמלי: GM שוקלת להשקיע 3 מיליארד דולר בהרחבת הייצור

ענקית הרכב מעוניינת להקים מפעל סוללות סמוך לעיר לנסינג שבמישיגן בשיתוף LG אנרג'י סולושן, וכן לשדרג את המפעל שלה בדטרויט

יצרנית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטורס שוקלת שני פרויקטים בהשקעה כוללת של כ-4.5 מיליארד דולר במפעלים במדינת מישיגן כדי להגדיל את יכולות ייצור המכוניות החשמליות, כך לפי דיווח ברויטרס. חלקה של ענקית הרכב, שנכנסת לאחד הפרויקטים עם שותפות של LG אנרג'י סולושן, צפוי לעמוד על יותר מ-3 מיליארד דולר.


לפי הדיווח, בג'נרל מוטורס הציעו להקים מפעל ייצור סוללות בעלות של 2.5 מיליארד דולר בסמוך ללנסינג שבמישיגן בשיתוף LG. בנוסף החברה' שהיא יצרנית הרכב הגדולה בארצות הברית, שוקלת להשקיע 2 מיליארד דולר בשדרוג המפעל שלה בצפון דטרויט, כך שניתן יהיה לייצר שם את הדור הבא של המכוניות החשמליות.

1 צפייה בגלריה
מארי בארה מנכ"לית ג'נרל מוטורס
מארי בארה מנכ"לית ג'נרל מוטורס
מארי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס
(צילום: איי אף פי)

לפי הפרסום, החברה שוקלת להקים בלנסינג מפעל סוללות שיעסיק 1,700 עובדים, וזאת עד 2028. מועצת העיר צפויה לדון בהצעה ביום שני.
מפעל הסוללות ייבנה על קרקע שבבעלות ג'נרל מוטורס. "מפעל הסוללות ייצר פעילות כלכלית משמעותית בכל מישיגן", נכתב במסמכים שפורסמו ביום שישי. לפי הדיווחים, המחוקקים במישיגן מקווים לאשר במהירות את התוכניות כדי להגדיל את היכולת של המדינה לזכות בהשקעות נוספות לבניית מפעלים למכוניות חשמליות וסוללות. זאת לאחר שבספטמבר העדיפו בפורד לבנות מפעלים חדשים בקנטקי ובטנסי ולא במישיגן. לפי פורד, השותפה שלה, יצרנית הסוללות הקוריאנית SK Innovation, מתכוונת להשקיע 11.4 מיליארד דולר בבניית מפעל לייצור דגמי F-150 חשמליים ועוד שלושה מפעלי סוללות בארצות הברית.
עם זאת מנכ"לית ג'נרל מוטורס, מארי בארה, אמרה לעיתונאים ביום חמישי כי כל החלטה על מפעלים חדשים במישיגן ובמקומות אחרים תתקבל רק "בעוד כמה שבועות". מהחברה נמסר עוד אתמול כי היא "מפתחת תוכניות עסקיות להשקעות פוטנציאליות במישיגן", אך הוסיפה כי "הפרויקטים האלה עוד לא אושרו, והשגת כל התמריצים הזמינים תהיה מהותית לקידום כל תוכנית עסקית".