סגור

רוצים פולקסווגן ביבוא מקביל? הטרייד אין של היבואנית יסדר לכם

ברשת אוטו דיל, זרוע הטרייד אין הרשמית של צ'מפיון מוטורס ניתן היה למצוא עד לפני כמה ימים רכב של פולקסווגן שלא הגיעו ארצה באמצעות היבואנית הוותיקה

אם אתם חפצים במכונית פולקסווגן ביבוא מקביל, כלומר שלא באמצעות צ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן, ניתן לפנות למערך הטרייד אין של צ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן.
2 צפייה בגלריה
פולקסווגן סוכנות רכב חדש צ'מפיון מוטורס
פולקסווגן סוכנות רכב חדש צ'מפיון מוטורס
סוכנות צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן הרשמית
(צילום: תומר הדר)
לא מדובר בטעות: ברשת אוטו דיל, זרוע הטרייד אין הרשמית של צ'מפיון מוטורס, ניתן היה למצוא עד לפני כמה ימים רכב של פולקסווגן שלא הגיעו ארצה באמצעות היבואנית הוותיקה. מדובר בפולקסווגן אטלס, רכב הכביש שטח הגדול של פולקסווגן ארה"ב שניתן לרכישה ב"אוטו דיל", רשת הטרייד אין של צ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן. האטלס שמציעה זרוע הטרייד אין של צ'מפיון מוטורס הוא רכב חדש לחלוטין ולא משומש, שמצויד במנוע בנפח 3.6 ליטרים. כיום לא ניתן כלל לרכוש את פולקסווגן אטלס באולמות התצוגה של צ'מפיון מוטורס מכיוון שהאטלס אינו מיובא ארצה על ידי צ'מפיון מוטורס אלא רק על ידי סוכני יבוא מקביל.
בישראל קיימים כיום שלושה סוגים של יבואני רכב: יבואן ישיר, כלומר זה שרוכש את המכוניות ישירות מיצרן הרכב, דוגמת צ'מפיון מוטורס, יבואן עקיף, כלומר כזה שרוכש את המכוניות מסוכנים של היצרן בחו"ל – ויבואן זעיר, כלומר מתווך יבוא אישי. יבואני הרכב הישירים נמנעים מעיסוק ביבוא של מכוניות ביבוא מקביל, אבל במקרה של צ'מפיון מוטורס, ניתן למצוא בסניפי הטרייד אין שלה מכוניות חדשות לחלוטין ביבוא מקביל.
2 צפייה בגלריה
פולקסווגן אטלס
פולקסווגן אטלס
פולקסווגן אטלס
(פולקסווגן)
הטרייד אין של צמפיון מוטורס, רשת "אוטו דיל" הוקם בעבר על ידי תומר דותן ומאיר אוחיון, ואולם אלה מכרו השנה את רשת "אוטו דיל" לצ'מפיון מוטורס – והחברה נמצאת כיום בבעלותה של יבואנית פולקסווגן. יש לציין כי באוטו דיל בחרו שלא לחשוף את מקור הרכב שמוצע למכירה ביבוא מקביל – ויותר מכך, זמן קצר לאחר פניית "כלכליסט" נעלם הרכב האמור מאתר המכירות של "אוטו דיל".
הרכב שהוצע על ידי "אוטו דיל" למכירה הוא מתוצרת פולקסווגן, מותג שמיובא לישראל באופן רשמי על ידי צ'מפיון מוטורס. אוטו דיל מבצעת גם עסקאות טרייד אין של מותגים נוספים, ממזראטי ועד ג'יפ, אך יש להבהיר כי מכוניות ביבוא מקביל מתוצרת מותגים אלה אינם מוצעים למכירה על ידי אוטו דיל. יש לציין כי שוק הרכב הישראלי חווה בימים אלה תקופת "יובש" לא רק בכל הקשור במכוניות ביבוא ישיר, כלומר על ידי יבואני הרכב הוותיקים אלא גם במכוניות ביבוא מקביל:" גורמים בענף מדגישים כי כיום קשה להשיג מלאים של מכוניות חדות בין היתר בגלל ביקושים בעולם. כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", היבואנית המקבילה "אוטו מקס" היא יבואנית הרכב הראשונה שמבצעת "חציית קווים", כלומר עוברת לייבא מכוניות ביבוא ישיר - במקרה זה של GAZ.
מצ'מפיון מוטורס נמסר: "אוטודיל מוכרת כלי רכב בעלי רישוי ישראלי מבעלות קודמת ממגוון מותגים ודגמים".