סגור

בלעדי
נתוני רשות המסים נחשפים: אלה הרכבים שהוחרמו

אנשי ההוצאה לפועל של רשות המסים עיקלו בשבועות האחרונים מכוניות רבות של חייבים. איזו מכונית היא המוחרמת ביותר ואילו יישובים מככבים ברשימה?

בשבועות האחרונים עסקה המשטרה ורשות המסים במבצע אכיפה מורכב בשם "מסלול בטוח", בו התמקדה היחידה הארצית לאכיפת הגבייה ברשות המסים במכוניות של חייבים. רשימת המכוניות שנתפסו על ידי אנשי הרשות כוללת אף מכוניות ספורט ומכוניות יוקרה מדגמים שונים.
הנתונים שנחשפים בכלכליסט מתייחסים למותגי הרכב וליישובים שבהם נתפסו המכוניות, שחלקן מכוניות יוקרה שמחיריהן חוצים את רף חצי מיליון השקלים. יש להדגיש כי המידע מתייחס אך ורק לרכבים שעוקלו על ידי אנשי הוצאה לפועל ולא לרכבים שעוקלו על ידי המשטרה - ועם זאת הרשימה עדיין כוללת מספר נאה של מכוניות יוקרה ופאר.
2 צפייה בגלריה
רכב סקודה אוקטביה 2021
רכב סקודה אוקטביה 2021
רכב סקודה אוקטביה (אילוסטרציה)
(צילום: עמית שעל)

על פי הנתונים, המתייחסים לתקופה שמתחילת אוקטובר, המכונית המוחרמת ביותר היא סקודה: 12 מכוניות מתוצרת היצרנית הצ'כית הוחרמו על ידי אנשי הוצל"פ ומשטרת ישראל. אחרי הסקודה העממית נמצאת ב.מ.וו הגרמנית עם עשר החרמות. ואחריה יונדאי, עם עשר החרמות. גם מרצדס בנץ מככבת במקומות הגבוהים ברשימה של רשות המיסים עם תשע החרמות, כמו גם פולקסווגן. ברשימה ניתן למצוא גם רכבים נחשקים במיוחד - שברולט קורבט ספורטיבית אחת, ג'יפ רנגלר רוביקון אחד, אופנוע ים של קווסאקי – וגם טרקטורון.

2 צפייה בגלריה
שברולט קורבט שהחרימה רשות המסים
שברולט קורבט שהחרימה רשות המסים
שברולט קורבט שהחרימה רשות המסים
(רשות המסים)
לפי רשות המסים, היישוב בו הוחרם מספר הרכבים הגדול ביותר הוא נצרת עם 36 רכבים שהוחרמו מידיי חייבים לכאורה. במקום השני - עראבה וסכנין עם 19 החרמות בסה"כ, ואחריה טייבה עם 13 החרמות של רכבים.
יש לציין כי בעלי הרכבים יכולים לשלם את חובותיהם, וכך בחרו חלקם לעשות, אבל במקרים בהם לא ישולמו החובות - יעברו הרכבים למכירה.