סגור

לאחר המתנה של עשור: לנד רובר משיקה ריינג' רובר ספורט חדשה

דגם הספורט מיועד גם לנסיעה בשטח - וגובהו של מרווח הגחון מגיע עד 28 סנטימטרים. הוא מצויד במספר תצורות מנוע כשהגרסה החשמלית תוצג בשנת 2024

לאחר תקופת המתנה ארוכה של כמעט עשור, לנד רובר הבריטית חושפת את הדור הבא של הריינג' רובר ספורט. בפועל, מאז הצגת הדור הקודם של הריינג' רובר ספורט חלף כמעט עשור, נצח במונחי ענף הרכב העולמי ועל אחת כמה וכמה פרק זמן ממושך כאשר מתייחסים למותגי יוקרה, שהקהל דורש עדכון שלהם באופן תכוף. מעבר לכך, השקת דגמים חדשים של לנד רובר נחשבה מאז ומתמיד לנושא יותר מורכב- מכיוון שמדובר ביצרנית רכב שלא מייצרת בכלל מכוניות נוסעים - אלא רק רכבי שטח, משמע רוב הדגמים החדשים של לנד רובר הם בדרך כלל ווריאציות על דגמי שטח שונים של היצרנית.
לנד רובר עצמה מדגישה כי הריינג' רובר ספורט מיועד גם לנסיעה בשטח - וגובהו של מרווח הגחון של הרכב (כלומר המרחק בין הגחון לקרקע) מגיע עד 28 סנטימטרים כאשר הרכב מורם מתוך תא הנהג באמצעות מערכת מתלי האוויר. עומק צליחת המים המוצהר על ידי לנד רובר, לטובת לקוחות אשר יהיו מעוניינים להרטיב את רכב השטח הבריטי, הוא 90 סנטימטרים.

1 צפייה בגלריה
ריינג' רובר ספורט 2022
ריינג' רובר ספורט 2022
ריינג' רובר ספורט 2022
(יצרן)

לפי לנד רובר, הריינג' רובר ספורט החדש יצויד במספר תצורות מנוע (גרסה חשמלית תוצג בשנת 2024), אשר מבוססות על מנועי דיזל בנפח 3.0 ליטרים בהספקים שונים, מנועי בנזין בנפח 3.0 ליטרים ומספר גרסאות פלאג אין הייבריד אשר מסוגלות לנסוע לטווח של מעל 100 קילומטרים בכוח חשמל בלבד. כצפוי, לנד רובר אינה נוטשת את הגרסה הבכירה ביותר גם לנוכח איומים מצד רגולטורים וארגוני איכות סיבה: כך, הריינג' רובר ספורט הבכיר יצויד במנוע בנזין בנפח 4.4 ליטרים אשר מפיק 530 כוחות סוס, מספיק כדי להזניק את הריינג' רובר ספורט ל 100 קמ"ש תוך ארבע וחצי שניות.