סגור
מכונית DS 9
DS 9 (צילום: יצרן)

רכב יוקרה אירופי ייובא מסין דרך ישראל - לפלסטינים

יבואנית הרכב לובינסקי נערכת ליבוא של DS 9 הצרפתית לישראל, ומשם ללקוחות פלסטינים. המכונית שייצורה החל בסין ב-2021 מצוידת במערכת פלאג אין הייבריד המבוססת על מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטרים המפיק 180 כוחות סוס, שלצידו פועל מנוע חשמלי הניזון מסוללה נטענת

אחרי חברת מאיר שמייבאת מכוניות וולוו המיוצרות בסין, ואחרי דלק מוטורס שמייבאת מכוניות ב.מ.וו המיוצרות בסין, גם לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן, נערכת ליבוא של ספינת הדגל של DS הצרפתית מסין, אך המכוניות ייובאו לרשות הפלסטינית כשיבואנית DS הישראלית תיתן את השירות ליבואן הפלסטיני. לעומת זאת דווקא הדגם הבכיר של DS לא ישווק בישראל. על פי מסמכי היבואנית, החלה לובינסקי בהיערכות ליבוא של 9 DS לישראל - בדרכן ללקוחות פלסטינים. ה-9 DS אינה דגם חדש בהיצע של DS העולמית: ייצורה של ה-9 החל בסין בשנת 2021.
לפי מסמכי היבואנית, ה-9 DS מצוידת במערכת פלאג אין הייבריד המבוססת על מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטרים המפיק 180 כוחות סוס, שלצידו פועל מנוע חשמלי הניזון מסוללה נטענת. טווח הנסיעה של ה-9 בכוח חשמל בלבד נאמד על ידי היצרנית בעשרות קילומטרים בין טעינות - בהתאם לגרסת היבוא. לפי נתוני היצרנית, ה-9 DS משתרעת על אורך של 4.934 מטרים ואורכו של בסיס הגלגלים הוא 2.895 מטרים.