סגור

פרסום ראשון
המדינה יוצאת במכרז להצטיידות באלפי רכבים היברידיים

המכרז הוא לרכבי נוסעים משפחתיים, רכבי סטיישן, רכבי כביש-שטח וגם רכבי סופר-מיני. הרכבים יגיעו בין היתר לשורות המשטרה, שירות בתי הסוהר ומשרד הביטחון

מינהל הרכב הממשלתי יוצא במכרז חדש להצטיידות ברכב היברידי בהיקף אשר עשוי להגיע לאלפי רכבים, כך עולה מהמסמכים שהפיץ משרד האוצר בקרב ספקיו בענף הרכב. הרכבים האמורים יגיעו בין היתר לשורות המשטרה, שירות בתי הסוהר ומשרד הביטחון.
המכרז מתייחס למספר סוגי רכב היברידי שמחולקים לכמה מתווים: רכבי נוסעים משפחתיים, רכבי סטיישן, רכבי כביש-שטח וגם רכבי סופר-מיני. על פי אומדני המכרז הראשוניים, רק בקבוצת המכוניות המשפחתיות מדובר ב-500 מכוניות, ובקבוצת מכוניות הסטיישן מדובר ב-200. המכוניות שישתתפו במכרז יהיו כאלה שמחירן הוא עד 162 אלף שקל.
1 צפייה בגלריה
משטרה משטרת התנועה אכיפת מהירות אקדח לייזר
משטרה משטרת התנועה אכיפת מהירות אקדח לייזר
רכב משטרתי
(אילוסטרציה)
היקף ההצטיידות בקבוצת רכבי הכביש-שטח הוא 55 כלי רכב, והמחיר, יש לציין, אינו עממי: רכבי הכביש-שטח שהמדינה תרכוש יכולים להיות כאלה שמחיר המחירון שלהם הוא עד 210 אלף שקל. בקבוצה של רכבי הסופר-מיני – מדובר ב-250 מכוניות (עד 122 אלף שקל). בנוסף כוללת ההצטיידות של האוצר 25 מיני-וואנים, שמחירם יהיה עד 299 אלף שקל.
כרגיל ההצטיידות היא הצטיידות ראשונית, כלומר הכמויות במכרז עשויות להתרחב בהמשך לאחר שהגופים שאליהם יגיעו הרכבים ירחיבו את ההצטיידות.
יש לציין כי המדינה אכן מצטיידת גם ברכב חשמלי, אך המכרז הנוכחי מיועד אך ורק לספקי רכב היברידי. במכרז ניתנות "נקודות זיכוי", כלומר העדפה שמחושבות לפי "ציון איכות" שלוקח בחשבון מספר מרכיבים, כולל אורך בסיס גלגלים, הספק של המנוע החשמלי וההיברידי, זמני תאוצה מאפס ל-100 קמ"ש, רמת בטיחות וצריכת דלק על פני ארבע שנים, שבמהלכן צפוי רכב ממשלתי לנסוע כ-160 אלף ק"מ.