סגור

נבחר רכב הסיור החדש של המשטרה: סאנגיונג רקסטון

יחליף מ-2022 את מאות רכבי הקיה סורנטו. במושב האחורי של רכבי הרקסטון יותקן תא מעצר, והוא יופרד במחיצות וסורגים משאר חלקי הרכב

מתגייס למשטרה: סאנגיונג רקסטון הוא הזוכה במכרז רכבי הסיור החדשים של משטרת ישראל, ויחליף מ-2022 את מאות רכבי הקיה סורנטו המשמשים כיום בתפקיד.


זאת זכייה ראשונה במכרז רכב ממשלתי מרכזי למותג רכבי השטח הדרום קוריאני, שלמרות שהוא משווק בישראל כבר יותר מ-20 שנה לא הצליח עד כה לפרוץ למודעות של הציבור הרחב.
בנוסף תרכוש המדינה כמה עשרות רקסטונים כרכב צמוד לבכירים בגופי הביטחון הזכאים לרכב כזה.
המשטרה תקבל את הרקסטון המחודש שהושק לאחרונה בישראל, עם מנוע טורבו דיזל 2,200 סמ"ק, 202 כ"ס וגיר אוטומטי 8 הילוכים. יכולת השטח שלו טובה משל הסורנטו, בזכות הילוך כוח שהקיה אינו מצויד בו. הרקסטון כן, ויש לו גם נעילת דיפרנציאל אחורית, מה שיעניק למשטרה יותר גמישות מבצעית.
1 צפייה בגלריה
סאנגיונג רקסטון רכב הסיור הבא של המשטרה
סאנגיונג רקסטון רכב הסיור הבא של המשטרה
סאנגיונג רקסטון, רכב הסיור הבא של המשטרה
(יצרן)
הרקסטון, שמחירו ללקוחות פרטיים מתחיל ב-250 אלף שקל, היה הרכב הזול ביותר שהתמודד במכרז, מול טויוטה לנדקרוזר, ג'יפ גרנד צ'ירוקי, שברולט טראוורס וטויוטה פוראנר בייבוא מקביל. היבואנית טלקאר גם תתחזק את הרכבים שתרכוש המשטרה.
תא מעצר במושב האחורי
המשטרה מתכוונת לצייד את הרקסטון בתא מעצר במושב האחורי, עם סורגים והפרדה מהמושבים הקדמיים ומתא המטען האחורי, כפי שעשתה עם רכבי הסורנטו. מרכבי הסורנטו ששרדו יפורק הכלוב והם יוצאו למכירה כמשומשים.
סאנגיונג עוברת כעת ארגון מחדש, לאחר שבעלת המניות העיקרית שלה, מהינדרה ההודית, הודיעה בשנה שעברה שתפסיק לתמוך בה, וירדה מ-75% אחזקות ל-25%. בחודש שעבר הסכים ארגון העובדים החזק שלה להוציא מחצית מעובדיה לחופשה ללא תשלום לעד שנתיים, 20% מההנהלה פוטרה, ושכר הנשארים קוצץ.
ממשלת דרום קוריאה העניקה הלוואות לספקי החברה שנותרו בעלי חוב שלה, ובתמורה הם יסייעו לה בהשקת דגמים חדשים, בראשם הגרסה החשמלית של רכב הפנאי קורנדו, שהייצור שלה יתחיל באוגוסט.