סגור

פקקים? המדינה מציעה להשכרה שטח בדרום לאחסון מכוניות חדשות

רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז להשכרת שטח אחסון גדול באזור יוטבתה עבור כלי רכב שמגיעים לנמל אילת. מחודש נובמבר הקרוב יגיעו לישראל עשרות אלפי מכוניות היברידיות

מדינת ישראל לא נערכת להפחתת יבוא המכוניות: היא מחפשת שוכר לשלוש שנים לאחד משטחי אחסון הרכב החוץ-נמליים הגדולים בישראל - במנחת יוטבתה. כך עולה ממכרז של רשות מקרקעי ישראל.
מנחת יוטבתה שימש בעבר כשדה תעופה קטן, אבל מאז 2015 הוא משמש לאחסנה של רכבים שנפרקים בנמל אילת. כעת כאמור צפויה תקופת ההשכרה להתארךבשלוש שנים.
1 צפייה בגלריה
צי רכבים חדשים מכוניות ב נמל אילת
צי רכבים חדשים מכוניות ב נמל אילת
מכוניות חדשות בנמל אילת
(צילום: יוסי דוס-סנטוס)
בעבר שכר נמל אילת את שטח המנחת ביוטבתה, שמסוגל להכיל אלפי מכוניות (נמל אילת מסוגל להכיל כ20 אלף מכוניות כולל את שטחי האחסון העליונים שמעבר לכביש מאילת למעבר הגבול בטאבה). לפי מסמכי המכרז, שטח האחסנה אשר ישמש רק לכלי רכב הוא 124,088 מ"ר - וההצעות ניתנות להגשה עד סוף יולי.
העובדה שמדינת ישראל זקוקה להארכה של חוזי האחסון לרכבים חדשים, במיוחד בדרום הארץ, אינה מפתיעה. מחודש נובמבר הקרוב, יגיעו לישראל עשרות אלפי מכוניות היברידיות, רובן לנמל אילת משום שרובן יגיעו מדרום קוריאה. מטרת הגעת מכוניות אלה היא להיכנס לארץ ולהשתחרר ממכס טרם ה-1 בינואר 2022, מועד עליית מס הקניה על המכוניות ההיברידיות.