סגור

הממשלה תומכת: ניתן יהיה לשלם קנסות תעבורה בתשלומים

לפי הצעת החוק, אדם שעבר עבירת תנועה שהוכרזה כעבירת קנס יוכל לשלם את הקנס בתשלומים שווים במקרים שבהם גובה הקנס עולה על 250 שקל

ועדת השרים לחקיקה תמכה אתמול (ראשון) בהצעת חוק של ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, המבקשת לאפשר לשלם קנסות תעבורה בתשלומים, ולא רק בתשלום אחד, כפי שנהוג היום. לפי הצעת החוק, אדם שעבר עבירת תנועה שהוכרזה כעבירת קנס יוכל לשלם את הקנס בתשלומים שווים במקרים שבהם גובה הקנס עולה על 250 שקל.
בדברי ההסבר של החוק נטען כי במצב הנוכחי אדם שעבר עבירת תנועה וקיבל קנס נדרש לשלם את סכום הקנס במועד הקבוע בחוק, ואם לא יעשה זאת ייאלץ לשלם קנס מוגדל. לפי דברי ההסבר, סכומי הקנסות נעים בין מאות לאלפי שקלים, ולכן נוצרים מצבים בהם אנשים מעוניינים לשלם את עבירת הקנס, אך מצבם הכלכלי אינו מאפשר זאת בפעימה אחת.

1 צפייה בגלריה
משטרת התנועה עבירות תנועה מצלמת מהירות
משטרת התנועה עבירות תנועה מצלמת מהירות
משטרת התנועה
(דוברות משטרת ישראל)

הצעת חוק זהה הוגשה בכנסת ה-23 על ידי ח"כ מלכיאלי וח"כ משה אבוטבול מש"ס.
הממשלה תמכה בחוק בוועדת השרים לחקיקה שהתכנסה אתמול, וגורמים ממשלתיים אמרו ל"כלכליסט" כי יש חקיקה ממשלתית מקבילה שמקודמת בנושא, וסביר להניח שהצעת החוק של מלכיאלי, שעברה בטרומית, תוצמד להצעת החוק הממשלתית. לפי הגורמים, במשרד האוצר עובדים יחד עם רשות האכיפה והגבייה במשרד המשפטים על מהלך כזה בימים אלה, וככל שהם יגיעו להסכמות – הממשלה תתמוך.
כ-623 אלף דו"חות תנועה חולקו בשנת 2020, עלייה של 8% באכיפה לעומת שנת 2019.