סגור

תזוזות באוצר: המשנה ליועמ"ש וסגנית הממונה על השכר עוזבות

עו"ד מיכל עקביה מסיימת 18 שנות עבודה במשרד האוצר, ועו"ד דודי קופל יחליף אותה בתפקיד המשנה ליועץ המשפטי במשרד; סגנית הממונה על השכר, אתי שגיא, עוזבת גם היא; כפיר בטט צפוי להחליף את אסף וסרצוג בתפקיד סגן הממונה על התקציבים של המשרדים הכלכליים

עו"ד מיכל עקביה, ששימשה בחמש בשנים האחרונות כמשנה ליועץ המשפטי באוצר, סיימה את תפקידה בשבוע שעבר. עקביה היתה דמות מרכזית בקידום חוקי ההסדרים בשנים האחרונות והרפורמות הכלולות בהם. היא מסיימת 25 שנות שירות במגזר הציבורי, מהן 18 שנה במשרד האוצר, וכעת תפרוש למגזר הפרטי.


באירוע פרידה שהתקיים לכבודה במשרד האוצר אמר מנכ"ל המשרד, רם בלינקוב, כי עקביה "היא אשת מקצוע מהמעלה הראשונה, היית אבן יסוד חשובה בלשכה המשפטית של האוצר, שהיא לשכה משפטית מעולה וחזקה". היועץ המשפטי של משרד האוצר, אסי מסינג, הודה לעקביה על חתירתה לאמת ללא סטיות או עיגולי פינות.

1 צפייה בגלריה
מיכל עקביה משרד האוצר
מיכל עקביה משרד האוצר
מיכל עקביה
(צילום: דוברות משרד האוצר)

את עקביה יחליף עו"ד דודי קופל ששימש בתקופה האחרונה כיועץ משפטי בפועל של משרד האנרגיה. תפקיד המשנה ליועץ המשפטי באוצר נחשב לאחד התפקידים הבכירים במשרד, וממילא בממשלה כולה.
במקביל, סגנית הממונה על השכר, הגברת אתי שגיא, פורשת מתפקידה. שגיא כיהנה כמנהלת יחידת תגמול ותמרוץ באגף השכר מאז 2016, והיתה אחראית על פיתוח מודלים ושיטות למדידת הפריון של עובדים במגזר הציבורי, כך שיהיה ניתן לתגמל על ביצועים טובים והצטיינות.
באגף תקציבים ממתינים עדיין להכרזה הרשמית על ממלא מקום לאסף וסרצוג שהחזיק בתפקיד סגן הממונה על התקציבים של המשרדים הכלכליים. ההערכות הן כי מי שימונה הוא כפיר בטט, ששימש בעבר כרכז פיננסים באגף תקציבים ולאחר מכן כראש המטה של מנכ"לית האוצר לשעבר, קרן טרנר, וכעת מצוי בלימודים בחו"ל. העיכוב בהכרזה על כך נובע מכך שהוא ישוב לארץ רק בעוד כחודש.