סגור
ערוץ 14
ערוץ 14 (צילום מסך ערוץ 14)

ועדת השרים אישרה להחזיר את ערוץ 14 לעידן פלוס, אף שהוא מסרב לשלם

הערוץ צבר חוב של 19 מיליון שקל לרשות השנייה, מתוכם כמעט 7 מיליון על סירובו לשלם עבור הפצת השידורים בעידן+. מכיוון שכנס הקיץ יסתיים בעוד שבועיים, לא ברור אם החקיקה תושלם

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק של ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) שנועדה להחזיר את שידורי ערוץ 14 לעידן+, אף שהערוץ מסרב באופן עקבי לשלם על הפצת השידורים. כעת החוק יצטרך לעבור בשלוש קריאות במליאת הכנסת. מכיוון שכנס הקיץ יסתיים בעוד שבועיים, לא ברור אם החקיקה תושלם.
הערוץ צבר חוב של 19 מיליון שקל לרשות השנייה, מתוכם כמעט 7 מיליון על סירובו לשלם עבור הפצת השידורים בעידן+. בימים הקרובים צפוי להתפרסם תזכיר חוק השידורים הרחב של שר התקשורת שלמה קרעי. על פי הצהרותיו הקודמות של קרעי, החוק ככל הנראה יכיל הקלות משמעותיות בתנאים הדרושים לשידור חדשות, את סגירת הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין והקמת גוף פיקוח אחיד לשידורי טלוויזיה.
לאחרונה נפתחו מספר הליכי בדיקה של הרשות השנייה נגד ערוץ 14 בשל אמירות קיצוניות של שדרני הערוץ ומשתתפי הפאנלים. כך למשל לפני כשלושה שבועות אמר הרב אמנון יצחק בשידור בערוץ כי "השמאלנים הפקירו את היהודים בשואה", ושעל הרכבות של הגרמנים היה כתוב "מפא"י".