סגור
תחנת דלק של דלק ישראל
תחנת דלק (אוראל כהן)

מחיר הדלק יירד הלילה בחצות ב-1.5 שקלים - ל-6.58 שקלים לליטר

מדובר בירידה החדה ביותר שבוצעה בישראל בחודש אחד. ירידת המחירים באה כתוצאה מהחלטת משרד האוצר להפחית את מס הבלו וכן כתוצאה מהירידה שחלה במחירי הנפט בעולם

מחיר הדלק יירד הלילה בחצות ב-1.5 שקלים, כך שמחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בשירות עצמי (כולל מע"מ) יעמוד על 6.58 שקלים. באילת, מחיר של ליטר בנזין יעמוד על 5.63 שקלים.
ההוזלה במחיר הדלק באה לאחר שבחודש שעבר מחירי הדלק האמירו לרף הגבוה ביותר מאז ספטמבר 2012, ומחיר של ליטר בנזין בתחנות נקבע על 8.08 שקלים.
לדברי חן בר יוסף, מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, מדובר בירידה החדה ביותר שבוצעה בישראל בחודש אחד. הירידה הקודמת, בהיקף של שקל, הייתה בראשית הקורונה באפריל 2020.
ירידת המחירים באה כתוצאה מהחלטת משרד האוצר להפחית את מס הבלו, זאת לאחר שכבר הופחת בחצי שקל באפריל האחרון. בשלב זה, תוקף הצו שעל בסיסו יוזל הדלק הוא לחודש אחד.
לדברי בר יוסף, ההוזלה קשורה גם לירידה במחירי הנפט בעולם: "הירידה במחירי הבנזין הייתה המשמעותית ביותר ונובעת בין השאר מחששות בשווקים ממיתון והאטה בכלכלה העולמית, גם בגלל העלאות ריבית של הבנקים המרכזיים בעולם, בעקבות עליית מחירים וזינוק באינפלציה העולמית", אמר.
בתוך כך, החל ממחר יתייקר מחיר החשמל ב- 8.6%, זאת עקב העלייה החדה מהחודשים האחרונים במחירי הפחם. רשות החשמל מיתנה את העלאת התעריפים בשבוע שעבר והורידה את שיעור ההתייקרות מ-9.6% ל-8.6%, זאת בתום הליך שימוע שערכה בנושא במהלך השבועות האחרונים.