סגור
תדלוק דלק בנזין תחנת דלק
תדלוק דלק בנזין תחנת דלק (צילום: עמית מגל)

מחר בחצות: הדלק יזנק מעל 8 שקלים - מחירו הגבוה זה עשור

מחיר הדלק ממשיך להתייקר - זה החודש השישי ברציפות - ויעלה ל-8.08 שקל לליטר בתדלוק עצמי - התייקרות של 36 אגורות לעומת מחירו ביוני. מדובר במחיר הגבוה מאז ספטמבר 2012, אז עלה ליטר דלק בשירות עצמי 8.25 שקל

הדלק ממשיך להתייקר, ומחירו של ליטר בנזין אוקטן 95 נטול עופרת יעלה בלילה שבין חמישי לשישי ב-4.66% ל-8.08 שקל בשירות עצמי, התייקרות של 36 אגורות, לעומת מחיר ליטר דלק בחודש יוני. מחיר הדלק בשירות מלא יעלה מחר בחצות ל-8.29 שקל לליטר, וזאת על רקע עליית מחיר הנפט בעולם והעלייה בשער הדולר.
מדובר ברמת המחירים הגבוהה ביותר מזה כעשור, לאחר שבספטמבר 2012 מחיר של ליטר דלק בשירות עצמי הגיע ל-8.25 שקל. מדובר בחודש שישי של עליות רצופות במחיר הדלק. לקראת חודש יוני עלה מחיר הדלק ב-9.35% שהוביל למחיר של 7.72 לליטר בנזין.
באפריל הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן כי יפחית את הבלו בחצי שקל, וזאת בניסיון לרסן את רמת המחירים לצרכנים בשל עלייה חדה שחלה באותו החודש במחיר הדלק. ההפחתה בבלו צפויה לפקוע ביולי, אך על-פי הערכות ליברמן יאריך אותה על רקע הימשכות המגמה של התייקרות האנרגיה.
מנהל מינהל הדלק במשרד האנרגיה, חן בר יוסף אמר היום (רביעי) בהתייחס לעלייה הצפויה במחיר הדלק כי "עליית המחירים החודש היא המשך רצף של 5 עליות במחירי הבנזין בעולם. לצערנו, חציית רף של 8 שקלים לליטר היא אירוע חריג שאירע בפעם האחרונה בסוף 2012 ומאז לא ראינו כאלה מחירים בתחנות".
לדבריו, "בתחילת החודש האחרון האמירו מאד מחירי הנפט, ובמיוחד מחירי הבנזין בשווקים הבינלאומיים. המחירים האלה קצת פחתו עם ירידת מחירי הנפט בימים האחרונים אולם הם עדיין גבוהים מהמחירים בסוף החודש שעבר. המחיר בישראל מושפע גם מעלייה של 2.5% בשער החליפין של הדולר לעומת השער של החודש הקודם. כל אלה הובילו למחיר שאותו נספוג בתחנות בחודש הקרוב".