סגור

בלעדי
עופר עיני שכר את שירותיו של צביקה נווה לאיסוף "לכלוך" על ארנון בר דוד

לקראת הבחירות לראשות ההסתדרות שכר עופר עיני את שירותיה של חברת המודיעין העסקי CGI Group של צביקה נווה ויעקב פרי, שמתמחה בחיפוש אחר חומרים מלוכלכים על יריבים עסקיים ופוליטיים. עיני מכחיש את הקשר

ההתמודדות על תפקיד יו"ר ההסתדרות הופכת למלוכלכת במיוחד: לקראת הבחירות שיתקיימו בחודש מאי שכר יו"ר ההסתדרות לשעבר עופר עיני, המתמודד מול היו"ר המכהן ארנון בר דוד, את חברת המודיעין העסקי והחקירות CGI Group של השר וראש השב"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, אחיו של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נווה. כך נודע ל"כלכליסט".

CGI Group, שעל פי האתר שלה "מתמחה במתן שירותי ייעוץ אסטרטגיים ושירותי ערך מוסף למגזר העסקי והמסחרי", אמורה לסייע לעיני במניעת דליפות מהמטה שלו ובעיקר בחיפוש חומרים "מלוכלכים" על המתחרה בר דוד.
הדברים האלה מתיישבים היטב עם תדמיתו של נווה, שהתפרסם כמי שנשכר ללקט מידע רגיש עבור אנשי עסקים ופוליטיקאים שרוצים לפגוע ביריביהם. "בסוף הלקוח מצפה ממני לחזור מהג'ונגל עם גוויה, ואני מצליח בזה", אמר נווה בריאיון שהעניק בשנה שעברה ל"מוסף כלכליסט". שלצד ריאיון בתכנית "עובדה" חיזקו את תדמיתו כשכיר חרב חסר מצפון שיודע "לספק את הסחורה", ולא היסס אף "לעבור צד" בעבר בסכסוכים עסקיים ופוליטיים.

3 צפייה בגלריה
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד
(צילום: דוברות ההסתדרות)

עיני החל להשתמש בשבועות האחרונים בשירותיהם של נווה ופרי באופן עצמאי ולא דרך המטה שלו כאשר המידע על כך ידוע לקבוצה מצומצמת של מקורבים, הכוללת את אשתו של עיני רוית דום, מנכ"לית רשת עמל. חלק מהם ניהלו בימים האחרונים שיחות בנושא, שהגיעו לידיעת "כלכליסט", על אודות מהות העבודה שעושה כעת CGI עבור עיני.
לדברי המקורבים, נווה ופרי עובדים ישירות מול עיני ואשתו, ונערכות שיחות ופגישות עבודה שוטפות ביניהם, לרוב בבתיהם הפרטיים, כאשר לא אחת מדברים בהן על הדרכים להשיג חומר דרכו ניתן יהיה "להביא את הראש של בר דוד".

הבחירות השנה מסתמנות כיצריות ומלוכלכות במיוחד

הבחירות להסתדרות שייערכו ב־24 במאי מסתמנות כיצריות ומלוכלכות במיוחד. עיני כיהן שתי קדנציות כיו"ר ההסתדרות ב־2006־2014, והשאיר אחריו יורש - אבי ניסנקורן, שגם השאיר יורש - בר דוד. במהלך כהונתם כיו"רים קודמו נשותיהם של עיני ובר דוד לתפקידים בכירים. עיני מינה את דום למנכ"לית עמל, ובר דוד מינה את אישתו הילה קניסטר בר דוד למנכ"לית חברת שחר און. ועדת הבחירות של ההסתדרות ניסתה לחסום את התמודדות סיעתו של עיני בטענה לזיוף חתימות בעוד שעיני טען לניגוד עניינים של יו"ר הוועדה. כל אחד מהצדדים גם איים להגיש תלונה למשטרה בנושא. לאחרונה פורסם גם כי חברת שחר און רכשה גיליונות "לאישה" (גילוי נאות - "כלכליסט" ו"לאישה" שייכים לקבוצת ידיעות אחרונות), שבהם פורסם ראיון עם אשתו של בר דוד, שהופצו לעשרות אלפי עמיתים בעלות של כ־400 אלף שקל.
היו"ר המכהן בר דוד נחשב לפחות בולט ציבורית ומוכר מקודמיו, אך המנגנון ההסתדרותי כיום, כולל ראשי ועדים מרכזיים, נתון לשליטתו. עיני מצד שני הוא פנים מוכרות בציבוריות הישראלית, אך כמי שמגיע מבחוץ הוא מגיע להתמודדות כ"אנדרדוג".

3 צפייה בגלריה
מנכ"ל CGI צביקה נווה ועופר עיני
מנכ"ל CGI צביקה נווה ועופר עיני
מימין: מנכ"ל CGI צביקה נווה ועופר עיני. מטה הבחירות לא מעורב
(צילום: עוז מועלם CGI GROUP)

עיני אמר בתגובה: "לא היה ולא נברא, וגם לא יהיה". מצד נווה נמסר: "אנחנו לא מגיבים בכלי התקשורת אודות לקוחותינו או פעילותינו. CGI Group מלווה בייעוץ משפטי בכל מדינה בה אנו עובדים להבטחת הפעילות בהתאם לחוק המקומי".
CGI התפרסמה, בין השאר, בעבר כמי שסיפקה שירותים ליו"ר כחול לבן בני גנץ בבחירות לכנסת ה-22, אחרי שמו"מ מוקדם יותר לעבודה מול הליכוד לא הבשיל. CGI נשכרה כדי לאתר דליפת מידע מהמטה וסיפקה דו"ח שהצביע על פריצת סייבר לטלפונים הניידים של אנשי המטה. לקראת הבחירות הבאות לכנסת ה-23, CGI כבר "עברה צד" וסגרה על הסכם עבדה עם הליכוד ובנימין נתניהו, אולם נווה סיפר בעבר כי החוזה בוטל כעבור זמן קצר והוא השיב את המקדמה שקיבל מהליכוד.

3 צפייה בגלריה
יעקב פרי
יעקב פרי
יעקב פרי. בעלים של חברת המודיעין העסקי והחקירות CGI Group, יחד עם צביקה נווה אחיו של אפי נווה
(אוראל כהן)

CGI גם סיפקה שירותים בבחירות 2018 בגיאורגיה למפלגת השלטון, וחיפשה עבורה חומר "מלוכלך" על יריביה. החברה הצליחה לחשוף קלטת שבה נשמעו נשיא גיאורגיה לשעבר, שתמך במועמד המתחרה, ובן דודו מתכננים לכאורה לרצוח את האיש החזק במפלגת השלטון.
בגזרת הסכסוכים העסקיים, CGI התפרסמה כמי שנשכרה על ידי האחים משה ומנדי גרטנר בסכסוך עסקי על מאות מיליוני דולרים מכריית מחצבים באפריקה מול דן גרטלר. בשלב מסוים נווה החליט "לעבור צד" ולחשוף בתצהיר לבית המשפט, שגרטנר שלח אותו לבלוש אחרי הבורר בסכסוך השופט בדימוס אורי גורן, שהתפטר מההליך בעקבות האירועים. CGI גם נשכרה בשנה שעברה על ידי חברת אורקל, שנפסלה במכרז הענן הממשלתי "נימבוס" שבו זכו גוגל ואמזון, כחלק ממאבקה המשפטי בתוצאות המכרז.