סגור

בלעדי לכלכליסט
ושוב איתכם: מיכל רוזנבוים צפויה להתמנות למנהלת רשות החברות

עו"ד רוזנבוים הוצעה בעבר לתפקד על ידי ח"כ ושר הדיגיטל לשעבר דוד אמסלם, תחת מכרז בתנאים מקלים - אלא שהמינוי עוכב על ידי נציב שירות המדינה בגלל הבחירות. רוזנבוים נחשבת למקושרת לשורה של אישים פוליטיים, ובהם שר האוצר אביגדור ליברמן, שרשות החברות צפויה לעבור לאחריות משרדו

עו"ד מיכל רוזנבוים צפויה להתמנות בקרוב למנהלת רשות החברות הממשלתיות, כך נודע לכלכליסט. לאחרונה הועברה האחריות על הרשות ממשרד הדיגיטל, שנסגר עם הקמת הממשלה החדשה, למשרד רה"מ - והיא צפויה לעבור למשרד האוצר. לאחר מכן תוקם ועדת איתור לבדיקת מועמדים לתפקיד.
לצפייה בכתבה שפורסמה במוסף כלכליסט אודות קשריה של עו"ד מיכל רוזנבוים - לחץ כאן
שמה של רוזנבוים הועלה כבר לפני מספר חודשים כמועמדת, על ידי ח"כ ושר הדיגיטל לשעבר דודי אמסלם - אך נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ סירב להקים ועדת איתור לאיוש המשרה, בשל הבחירות. עתירתו של אמסלם לבג"ץ בנושא נדחתה היום (ד').
כעת, כאמור, צפויה הרשות לעבור לאחריות שר האוצר אביגדור ליברמן, שרוזנבוים נחשבת למקורבת שלו, כמו גם לפוליטיקאים אחרים.

רוזנבוים (45) היא בעלת משרד עו"ד ומשמשת כיועצת משפטית חיצונית לאיגוד התאגידים, שמאגד את כלל החברות הכלכליות והעמותות העירוניות, וכיועצת משפטית לרשויות מקומיות. בעבר ניהלה את היחידה לחיוב אישי במשרד הפנים ואת מחלקת חקירות ופירוקים ברשם העמותות, הובילה רפורמה בחברות הכלכליות וליוותה תהליכי הבראה בגופים ציבוריים גדולים.

ב-2019 המליץ עליה ראש עיריית ירושלים משה ליאון (שנחשב למקורב של ליברמן), לתפקיד מבקר המדינה. רה"מ דאז בנימין נתניהו שקל את המינוי אך החליט לבסוף לתמוך במתניהו אנגלמן. רוזנבוים נחשבת למקורבת לשורה של אישים פוליטיים, ובהם: ליברמן, השר לשעבר יעקב ליצמן, יו"ר חברת אחוזת חוץ בתל אביב אברהם מנלה ועוד.
יממה לפני פיזור הכנסת בסוף דצמבר 2020, פירסמה נציבות שירות המדינה מכרז לאיוש משרת מנהל רשות החברות הממשלתיות. המכרז כלל תנאי סף מקלים, שגובשו במשרדו של אמסלם.
1 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 25.7.19 זרועות השלטון עו"ד מיכל רוזנבוים
מוסף שבועי 25.7.19 זרועות השלטון עו"ד מיכל רוזנבוים
עו"ד מיכל רוזנבוים
(צילום: אלעד מלכה)
בחלק הראשון של מודעת האיתור מתוארים התפקיד וחשיבותו, לרבות "הפיכת כ-60 החברות הממשלתיות לרווחיות, יעילות ונקיות, תוך מיקוד אחזקות המדינה בחברות ומתן שירות לאזרחי המדינה", ו"ניהול הרשות, המונה כ-70 עובדים בהיקף תקציבי של כ-50 מיליון שקל".
עם זאת, ולמרות המשימות החשובות הללו, תנאי הסף במכרז צנועים יחסית - וכוללים תואר ראשון, ניסיון עסקי של עשר שנים - מבלי לציין מחזור כספי מינימלי שהמועמד היה אחראי עליו - ו"ניהול צוות עובדים ישיר/עקיף המונה לפחות חמישה עובדים".
עו"ד רוזנבוים מסרה כי כשתוקם ועדת איתור לתפקיד היא תחליט אם להתמודד עליו או לא. מלשכת שר האוצר נמסר כי מידע על מינויים יפורסם בצורה מסודרת.