סגור

כתב אישום הוגש נגד חברו של מיכאל בן ארי החשוד בהונאת משקיעים בגין שיבוש הליכי משפט

הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד נחום אייזנשטאט בגין סיוע לבן ארי לברוח מהארץ. על פי כתב האישום, "הנאשם מסר לבן ארי פרטים של בעל יאכטה באילת על מנת לבחון אפשרות שייצא מן הארץ באופן זה. בהמשך איתר נהג מונית שיסיע את בן ארי לאילת, ואף הזמין עבורו חדר מלון בעקבה על מנת שייצא מהארץ דרך מעבר הגבול היבשתי"

הפרקליטות הגישה היום (א') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד נחום אייזנשטאט, חברו של מיכאל (מייק) בן ארי החשוד בהונאת משקיעים, בגין סיוע לבן ארי לברוח מן הארץ. כתב האישום מייחס לאייזנשטאט עבירות של שיבוש מהלכי משפט, זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות בצוותא, התחזות כאדם אחר בצוותא, הפרת הוראה חוקית בצוותא, שימוש לא כחוק בדרכון, ומסירת הודעה כוזבת לשם קבלת דרכון.
בחודש אפריל 2021 נפתחה חקירה גלויה נגד בן ארי, מנכ"ל חברת EGFE, בחשד כי הונה מאות משקיעים בהיקף כספי של מאות מיליוני שקלים במשך שנים ארוכות. לאחר חקירתו, שוחרר בן ארי על ידי בית משפט השלום בתנאים מגבילים שכללו, בין היתר, צו איסור יציאה מן הארץ, הפקדת דרכוניו במשרדי רשות ניירות ערך וערבות בנקאית בסך 2 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי על רקע שטרות
(צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק)

לפי כתב האישום, אייזנשטאט פעל במטרה לאפשר לבן ארי לחמוק מההליך המשפטי שנוהל נגדו. בתוך כך התיר אייזנשטאט לבן ארי לעשות שימוש בדרכונו, כדי שבן ארי יתחזה אליו וייצא באמצעותו מן הארץ. אייזנשטאט אף ביצע פעולות נוספות שנועדו לתמוך בתוכנית הבריחה של בן ארי, וביניהן איפשר לבן ארי לבצע בדיקת קורונה על שמו והזמין עבורו חדר מלון בחו"ל לאחר בריחתו. בתמורה למעשים אלה, סיכמו השניים כי אייזנשטאט יקבל מבן ארי גמול כספי בהיקף של עשרות אלפי שקלים.
כתב האישום הוגש על ידי עו"ד סתיו גינת ועו"ד הדר קולה ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה. התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.
על פי כתב האישום, בן ארי תכנן תחילה להימלט מישראל באמצעות יאכטה. "הנאשם מסר לבן ארי פרטים של בעל יאכטה באילת על מנת לבחון את האפשרות שיצא מן הארץ באופן זה. בהמשך איתר הנאשם עבור בן ארי נהג מונית שיסיע אותו לאילת, ואף הזמין עבורו חדר מלון בעקבה על מנת שבן ארי ייצא מן הארץ דרך מעבר הגבול היבשתי לירדן או למצרים. אלא שהיציאה לא התאפשרה ובן ארי נסע לנמל תעופה בן גוריון במטרה לצאת בטיסה.
"לצורך כך", נטען בכתב האישום, "ביצע בן ארי בדיקת קורונה תוך התחזות לנאשם, וזאת בידיעתו ובאישורו של הנאשם. הנאשם שלח את התוצאות לבן ארי על מנת שיעשה בהן שימוש כדי לצאת מישראל".
"בן ארי", נכתב, "יצא מהארץ באמצעות זרכונו של הנאשם שבו הוחלפה התמונה לתמונתו של בן ארי. לאחר מכן פנה הנאשם למשרד הפנים והצהיר שדרכונו אבד והוא ביקש שינפיקו לו דרכון חדש".