סגור
Dun's 100

המהפכה השקטה בעולם כלי העבודה

בשנים האחרונות הפכו בתי המסחר למכשור וציוד טכני ל"מחנכים" והמדריכים את בעלי המקצוע באשר לכלים שיתאימו להם בצורה האופטימאלית ביותר

ישראל ידועה כאומת הסטארט-אפ ואלפי מילים נכתבו על ההייטק הישראלי כקטר הצמיחה של המשק. אך בעוד שחברות ההזנק אכן מאדירות את שמה של ישראל בעולם ומבצעות לא אחת אקזיטים במאות מיליוני דולרים, הרי שהכלכלה הישראלית לא יכולה להישען רק על סקטור אחד, רווחי ככל שיהיה. מי שמהוות את תשתית הכלכלה האמיתית של המשק הישראלי וספקיות מקומות העבודה הן תעשיית הלואו טק וכן העסקים הקטנים והבינוניים העוסקים בתשתיות, רשתות בניה, חשמל, אינסטלציה, גז, וכיו"ב. למעשה ניתן לומר כי האזרח הישראלי הממוצע לא יפגוש ביומיום שלו סטארט-אפיסטים או בעלי חברות הייטק אך הוא כן יפגוש את אותם בעלי מקצוע ועובדי כפיים שיספקו לו שירותים שונים, וישפיעו במישרין על הוצאותיו החודשיות.
אחד מהגורמים המשפיעים על עלויות אותם בעלי מלאכה נוגע מטבע הדברים ליעילות עבודתם. כלומר, ככל שאלו יהיו יעילים וזריזים יותר כך יוכלו להציע מחירים אטרקטיביים ביותר ללקוחות, ובעצם לכולנו. זוהי בדיוק התפיסה העומדת מאחורי פעילותה של חברת ביטק טולס (B Tech Tools). בעזרת ערכים ציוניים של אהבת המולדת, ידע עמוק על כלי עבודה ויצירתיות הצלחנו לכבוש את לב הקמעונאים בישראל עם פיתוחם של אלפי כלי עבודה שונים תוצרת כחול- לבן.
הכל החל בשנות ה-90 בואכה שנות האלפיים. באותם זמנים שמנו לב לתופעה מטרידה: בעלי מלאכה רכשו מוצרים יקרים, לעיתים במחירים מופקעים, רק בשל המיתוג הבינלאומי בו התהדרו. הדברים הגיעו עד לידי כך שאותם בעלי מלאכה שילמו לעיתים פי 3 ופי 4 על כלים ומוצרי עבודה, מה שגרם בסופו של יום לשחיקת רווחיותם ולגלגול העלות על הצרכן.
כאן אנו נכנסנו לתמונה - הצלחנו ליצור מהפכה שקטה בעולם כלי העבודה, הציוד והאספקה הטכנית עם מוצרים לא יקרים ויחד עם זאת יעילים ופשוטים לתפעול והכל בשקיפות והגינות מלאה מול הלקוח הסופי. המהפכה התפיסתית יצרה שינוי עמוק בעולם המקצועות הטכניים ואליה סחפנו את שאר החברות בענף. כך, בעוד שבעבר הגיעו בעלי המלאכה לבתי המסחר למכירת ציוד טכני וביקשו כלי עבודה וחומרים רק על פי הבנתם המקצועית הרי שכיום בית המסחר הוא הוא "המחנך", המוביל והמדריך את בעלי המקצוע באשר לכלים שיתאימו להם בצורה האופטימאלית ביותר.
1 צפייה בגלריה
מסד אלעל מנכ"ל ביטק טולס
מסד אלעל מנכ"ל ביטק טולס
מסד אלעל, מנכ"ל ביטק טולס
(עמית שעל)
את המהפכה הזו התחלנו להוביל בשנת 2010 ולשמחתי הצטרפו אלינו חברות ישראליות רבות, ותיקות כחדשות, שהפנימו את התפיסה החדשה אותה הובלנו בגאון, וכך מבוצעת בשקט, וללא רעש תקשורתי מהפכה אמיתית שמשפיעה על הכיס של כולנו.
וזה לא נגמר רק במחירים הוגנים יותר וביעילות מירבית. כלי העבודה והמכשירים החדשים הובילו לכך שבעלי מקצוע רבים יכולים כיום להרחיב את קשת השירותים שלהם ללקוחות, וכך בין היתר יכול מתקין מצלמות לשעבר להתמחות גם בהתקנת אזעקות או טלוויזיות במעגל סגור. הוא הדין לגבי קבלני בנייה שיכולים כעת להציע מגוון שירותים רחב יותר ללקוחותיהם. כללו של דבר, המהפכה ייצרה תחרות רבה ביותר בשוק בתוספת רמת איכות מקצועית גבוהה יותר, מהם נהנה לבסוף כלל הציבור.
בסופו של יום, המטרה שלנו (ואת זאת אני אומר כדור רביעי בענף) היא להיות הוגנים בכל מה שאנו עושים תוך הבנת צרכי הלקוחות וגרימת סיפוק והנאה מעבודתם. בצורה זו כל השוק יוצא מורווח – הן בעלי המלאכה העובדים בצורה יעילה ומהירה יותר תוך הרחבת היקף שירותיהם, והן הצרכנים הסופיים, כלומר כלל הציבור, הנהנה מפירות המהפכה הזו – תחרות גדולה יותר המשתקפת במחירים, ותוצרים איכותיים ומקצועיים ברמות הגבוהות ביותר.
מאת מסד אלעל, מנכ"ל ביטק טולס