סגור

אנרג'יאן תמכור גז טבעי לתחנת הכוח חגית מזרח

במסגרת ההסכם שנחתם היום תרכוש תחנת הכוח גז טבעי בכמות של עד 0.8 BCM לשנה. ההסכם צפוי להניב לאנרגי'און הכנסות בהיקף של עד 2 מיליארד דולר בתקופת החוזה

אנרג'יאן הודיעה היום (ג') על חתימת הסכם עם תחנת הכוח חגית מזרח, במסגרתו תרכוש חגית מזרח גז טבעי בכמות של עד 0.8 BCM לשנה מאנרג'יאן.


1 צפייה בגלריה
מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג'יאן
מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג'יאן
מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג'יאן
(צילום: כלכליסט TV)
חגית מזרח הינה בבעלות משותפת של קבוצת אדלטק ושל שיכון ובינוי אנרגיה, שזכתה במכרז לרכישת תחנת הכוח חגית: התחנה השלישית של חברת חשמל שהופרטה, מתוך סדרה של ארבע תחנות, וזאת אחרי שזכו יחדיו ברכישת תחנת הכח ברמת חובב (ששמה שונה לאורות יוסף). אנרג'יאן תספק גז גם לרמת חובב ולאלון תבור, שתי התחנות הראשונות שהופרטו.
ההסכם שנחתם הינו לטווח של כ-15 שנה ולכמות כוללת של עד 12 BCM, וכולל מנגנון של מחיר רצפה ובלעדיות. ההסכם נחתם ברמות מחיר התואמות לאלו של הסכמים גדולים וארוכי טווח אחרים של אנרג'יאן, וצפוי להניב הכנסות בהיקף של עד 2 מיליארד דולר בתקופת החוזה. החוזה כפוף להשלמת תהליך ההפרטה על ידי הקונים.
הסכם זה, לצד ההסכם שחתמה אנרג'יאן עם חברת החשמל במרץ 2022, מביאים לידי ביטוי את מלוא קיבולת ההפקה של האסדה הצפה: 8 BCM לשנה.
מתיוס ריגס, מנכ"ל אנרג'יאן: "זו התחנה השלישית שחברת החשמל מפריטה ואנרג'יאן תספק לה גז טבעי, ואני רוצה להודות לאדלטק ולשיכון ובינוי אנרגיה על האמון המתמשך. אני שמח גם לאשר כי אסדת הקידוח הצפה (FPSO) של אנרג'יאן הפליגה לדרכה, ואנו מצפים להפקת גז ראשון ברבעון השלישי של השנה, כמתכונן".
משותפות חגית מזרח נמסר: "זהו צעד נוסף וחשוב בהשלמת רכישת חגית מזרח, ושלב נוסף במהלך המשותף של שיכון ובינוי אנרגיה וקבוצת אדלטק להגברת התחרות וקידום היעילות בשוק ייצור החשמל".