סגור

דיווחים בסוריה על תקיפה ישראלית בדמשק

דובר המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן על המו"מ בין ישראל לחמאס: "מאמין שמתקרבים לעסקה"; פגיעה ישירה במבנה בקריית שמונה, צה"ל תקף בלבנון; רס"ן יפתח שחר וסרן איתי סייף מגדוד צבר נהרגו אתמול בפיצוץ של בית ממולכד בשכונת זייתון בעיר עזה; שבעה לוחמים נפצעו קשה; הנייה: מגלים גמישות במו"מ, אבל מוכנים להמשיך להילחם

23:20 - צה"ל: תקפנו מטרות של חיזבאללה בדרום לבנון. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו תשתיות צבאיות של חיזבאללה באזורים שליד העיירות כפרא וסדיקין שבדרום לבנון. כך מסר דובר צה"ל. בנוסף, הצבא תקף בירי ארטילרי בכפר חולה שבדרום לבנון. (יואב זיתון)
22:45 - דובר בבית הלבן על המו"מ בין ישראל לחמאס: "מאמין שמתקרבים לעסקה". דובר המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ון קירבי התייחס למשא ומתן בין ישראל לחמאס, ואמר לשבועון "הניו יורקר" כי "אנחנו מאמינים שמתקרבים לעסקה. הפסקה של שישה שבועות עשויה להביא לשינוי משמעותי בשטח בעזה". במקביל, גורמים הבקיאים בהתקדמות השיחות אמרו לעיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון בשפה הערבית, כי "יש התקדמות חשובה בשיחות, וגמישות שמפגין חמאס". לדבריהם, "חמאס מעוניין להגיע להסכם לפני הרמדאן". (ציפי שמילוביץ ועינב חלבי)
21:50 - האופוזיציה הסורית: "מטוסי קרב פגעו באתרים בדמשק, בניין של המיליציות האיראניות נהרס לחלוטין". אתר החדשות "קול הבירה", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, דיווח מפי מקורות כי "התקיפה הישראלית" בבירה הסורית, "פגעה באתרים בא-סיידה זיינב שבדרום דמשק". בדיווח נטען כי "מטוסי קרב פגעו בשלושה אתרים בעיר, ונהרס לחלוטין בניין שעשוי להיות מפקדה של המיליציות האיראניות". בהמשך דווח באתר כי התקיפה כוונה למתקן צבאי של הצבא הסורי. (ליאור בן ארי)
5 צפייה בגלריה
תקיפה ב דמשק סוריה שמיוחסת לישראל 28.2.24 מלחמה בעזה
תקיפה ב דמשק סוריה שמיוחסת לישראל 28.2.24 מלחמה בעזה
תיעוד סורי של התקיפות בדמשק
משרד ההגנה הסורי התייחס בהודעה רשמית לתקיפות באזור דמשק, ומסר כי "ישראל תקפה אווירית מספר מטרות באזור הכפרי של הבירה". עוד נמסר כי "ההגנה האווירית הסורית יירטה את רוב הטילים וכי הנזק הוא לרכוש בלבד".
20:45 - דיווח בסוריה: מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד "מתקפה". פיצוצים נשמעו באזור א-סיידה זיינב שבדמשק, בירת סוריה, כך דיווחה הטלוויזיה הממלכתית במדינה, שציינה כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד "מתקפה". לפי הדיווח, יורטו "מטרות עוינות". הפעם האחרונה שאירעה תקיפה באזור הייתה ב-29 בינואר. המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה למשטר אסד הפועל מלונדון, דיווח על הפיצוצים באזור הכפרי של העיר, וטען כי מדובר בתקיפה ישראלית. במקביל לפיצוצים באזור דמשק שבסוריה, בלבנון מדווחים על ירי ארטילרי באזורים חולא, מרכבא ומיס אל-ג'בל שבדרום המדינה. (ליאור בן ארי, רויטרס)
18:40 - צה"ל תקף מטרות חיזבאללה, כמה מהשיגורים לעבר הגליל נפלו בשטח לבנון. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו משגר שממנו בוצעו שיגורים לעבר אזור קריית שמונה בשעות הבוקר. בנוסף, הותקפו כמה תשתיות צבאיות של חיזבאללה באזורים א-סקי, בינת ג'בל ויארין בדרום לבנון. בדובר צה"ל הדגישו כי זוהו מספר שיגורים מלבנון לעבר שטח ישראל במסגרת המטח לעבר יישובי הגליל בשעות אחר הצהריים. לפי הצבא, חלק מהשיגורים נפלו בשטח לבנון, והיתר נפלו בשטחים פתוחים בישראל. אין נפגעים. (יואב זיתון)
18:15 - קטאר וצרפת בהצהרה משותפת: "נגד תקיפה ברפיח". קטאר וצרפת התייחסו למלחמה ברצועת עזה במסגרת הצהרה משותפת, ומסרו כי "אנו מתנגדים לתקיפה ברפיח וקוראים לפתיחת כל המעברים, כולל לצפון הרצועה". עוד נמסר בהצהרה כי "יש צורך בהפסקת אש מיידית כדי לאפשר הכנסת סיוע הומניטרי לעזה". (ליאור בן ארי)
5 צפייה בגלריה
ההרס ב שאבורה רפיח 22.2.24 מלחמת עזה
ההרס ב שאבורה רפיח 22.2.24 מלחמת עזה
הרס ברפיח
(צילום מסך)
17:03 - אזעקות בגליל. אזעקות הופעלו בגורנות הגליל, גורן, זרעית, אבן מנחם ושומרה שבגליל. (ynet)
14:55 - כוחות הביטחון עצרו הלילה 10 מבוקשים ביו"ש, כלי טיס תקף מחבל חמוש בג'נין. כלי טיס תקף הלילה מחבל חמוש בג'נין. במקביל, לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו למעצר 10 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון. מתחילת המלחמה, נעצרו כ-3,400 מבוקשים ביהודה ושומרון, בהם כ-1,500 שמשויכים לחמאס. (יואב זיתון)14:10 - נשיא מצרים א-סיסי: "מקווים להגיע בימים הקרובים להפסקת אש בעזה. באמירה המזכירה מעט את זו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן - שהביע תקווה להשלים עסקת חטופים בין ישראל לחמאס עד יום שני הקרוב - נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי אמר כי בקהיר מקווים להגיע להסכם כבר בימים הקרובים. "אנו מקווים שבימים הקרובים נגיע להפסקת אש ושתהיה הקלה אמיתית לעם בעזה", אמר. (ליאור בן ארי)

5 צפייה בגלריה
נשיא מצרים עבד אל-פאתח א-סיסי סיסי 1.12.23
נשיא מצרים עבד אל-פאתח א-סיסי סיסי 1.12.23
נשיא מצרים עבד אל-פאתח א-סיסי
(צילום: Sean Gallup/Getty Images)

13:20 - צה"ל סייע בתיאום מבצע בינלאומי להצנחת 160 חבילות מזון ותרופות בדרום הרצועה. צה"ל הודיע כי סייע בתיאום הצנחה של 160 חבילות מזון וציוד רפואי לתושבי דרום רצועת עזה ולבית החולים השדה הירדני בחאן יונס. המבצע הסתיים אתמול, ובוצע בתיאום חטיבת תבל באגף אסטרטגיה ומעגל שלישי בצבא, מנהלת התיאום והקישור לעזה של מתפ"ש, אוגדה 98 וחיל האוויר. במבצע השתתפו ירדן, צרפת, איחוד האמירויות, מצרים וארה"ב. (יואב זיתון)


12:25 - הנייה: מגלים גמישות במו"מ, אבל מוכנים להמשיך להילחם. ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה אמר כי הארגון מגלה גמישות במו"מ לעסקה עם ישראל, אך מנגד מוכן להמשיך להילחם. "כל גמישות שאנחנו מגלים במשא ומתן היא מתוך דאגה לדמו של עמנו וכדי לשים קץ לכאבם", הצהיר הנייה.
12:20 - הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר בשעה 20:30 בבסיס הקריה בתל אביב. (איתמר אייכנר)
11:15 - צה"ל: 10 רקטות שוגרו במטחים לצפון הבוקר, תקפנו את מקורות הירי. דובר צה"ל הודיע כי זוהו 10 שיגורים לרקטות בשני המטחים לעבר אצבע הגליל והגליל העליון, וכי צה"ל תקף את מקורות הירי. זאת בניגוד לטענת הזרוע הצבאית של חמאס, שטענה כי היא ירתה 40 רקטות בשני המטחים. בתוך כך, דובר צה"ל עדכן כי מטוסי קרב תקפו מחסן אמצעי לחימה ומבנים צבאיים של חיזבאללה באזור רמיה שבדרום לבנון. (יואב זיתון)

צה"ל: 10 רקטות שוגרו במטחים לצפון הבוקר, תקפנו את מקורות הירי

10:40 - חמאס: ירינו כ-40 רקטות מדרום לבנון, גם לבסיס צבאי. הזרוע הצבאית של חמאס בלבנון טוענת כי שיגרה מדרום לבנון שני מטחי טילים, בין היתר למפקדת חטיבת 769 (מחנה גיבור) בקריית שמונה. לטענת ארגון הטרור, בסך הכול נורו כ-40 רקטות בשני המטחים. (עינב חלבי)
09:45 - פגיעה ישירה בגג מבנה בקריית שמונה, המשטרה: אין דיווח על נפגעים. רקטה פגעה בגג מבנה בקריית שמונה. בתוך כך, המשטרה הודיעה כי היא "מטפלת כעת במספר זירות נפילה של פריטי רקטה בסביבת העיר קריית שמונה. נזק נגרם לרכוש ואין דיווח על נפגעים בשלב זה". (יאיר קראוס)

5 צפייה בגלריה
פגיעה ישירה בבית מגורים ב קריית שמונה מלחמת חרבות ברזל 28.2.24
פגיעה ישירה בבית מגורים ב קריית שמונה מלחמת חרבות ברזל 28.2.24
הפגיעה בקריית שמונה
( צילום: דובראות עיריית קריית שמונה)

08:55 - אזעקות נשמעו בקריית שמונה, וביישובים בית הלל, כפר יובל, מעיין ברוך, הגושרים ותל חי שבגליל העליון.
08:30 - דיווח קטארי: הסכמה על הקווים הכללים של העסקה, תיתכן הכרזה על הפסקת אש ביום ראשון. מקורות מצריים מסרו לעיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" כי יש הסכמה על הקווים הכלליים של העסקה להפסקת אש ולשחרור חטופים, אך "הפרטים עדיין מהווים מכשול". לפי מקור דיפלומטי מצרי, יש הסכמה ראשונית על קיום פגישה בקהיר ביום ראשון כדי להכריז על הפסקת אש במידה שיושג הסכם. (ליאור בן ארי)
06:02 - הותר לפרסום: שני קצינים בחטיבת גבעתי נפלו בקרבות בעזה, שבעה לוחמים נפצעו קשה. צה"ל התיר לפרסום כי רס"ן יפתח שחר (25) ממושב פארן, מפקד פלוגה בגדוד צבר של גבעתי, וסרן איתי סייף (24) מירוחם, מפקד מחלקה בגדוד, נפלו בקרבות בצפון רצועת עזה. הם נהרגו במהלך פעילות צה"ל בשכונת זייתון שבעיר עזה, בפיצוץ של בית ממולכד. שבעה לוחמים נוספים נפצעו באורח קשה בתקרית. (יואב זיתון, אילנה קוריאל)
5 צפייה בגלריה
סרן איתי סייף ורב-סרן יפתח שחר ז"ל
סרן איתי סייף ורב-סרן יפתח שחר ז"ל
סרן איתי סייף ורב-סרן יפתח שחר ז"ל
05:18 - צבא ארה"ב: "הפלנו 5 כטב"מים של החות'ים בים האדום". פיקוד מרכז של צבא ארה"ב (CENTCOM) הודיע כי כלי טיס אמריקניים ומשחתת של כוחות הקואליציה הפילו אמש, בין השעות 21:50 ל-22:55 (שעון תימן), חמישה כטב"מים של המורדים החות'ים בים האדום. "קבענו שמדובר באיום מיידי על ספינות מסחריות ועל חיל הים האמריקני", נמסר.
03:50 - צבע אדום נוסף בעוטף. התרעת צבע אדום הופעלה בקיבוצים נחל עוז ועלומים שבעוטף.
03:38 - צבע אדום בנחל עוז. התרעת צבע אדום הופעלה בקיבוץ נחל עוז שבעוטף.
01:12 - צה"ל: מטוסי קרב תקפו מבנים צבאיים ותשתיות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון. דובר צה"ל עדכן כי מטוסי קרב תקפו מבנים צבאיים ותשתיות טרור של חיזבאללה באזורים א-טייבה, בית ליף, צדיקין וחרבת סלם שבדרום לבנון. עוד נמסר כי מוקדם יותר מטוסי קרב תקפו תשתית צבאית ושכלי טיס תקף חוליית מחבלים שזוהתה באזור עייתא א-שעב. כמו כן, במהלך היום הותקפו כמה תשתיות טרור נוספות באזור. (יואב זיתון)