סגור

דוראל חתמה על הסכם נוסף בארצות הברית למכירת חשמל בפרויקט אינדיאנה

ההסכם הוא למכירת חשמל בהיקף של 360 מגה-ואט למשך 15 שנה, ולהערכת החברה הוא יכניס לה 375-350 מיליון דולר

חברת דוראל הודיעה היום (א') על הסכם נוסף בארצות הברית, למכירת חשמל בהיקף של כ-360 מגה-ואט. Doral LLC, החברה-הבת של דוראל בארצות הברית, היא שחתמה על ההסכם למכירת חשמל לתאגיד האנרגיה האמריקאי Constellation עבור מחצית מפרויקט Mammoth Central (אינדיאנה מרכז 1) באינדיאנה, חלק מפרויקט הענק Mammoth Solar (פרויקט אינדיאנה). זאת לתקופה של 15 שנה ממועד ההפעלה המסחרית, הצפוי ב- 2024.

במסגרת ההסכם נקבע עוד כי הרוכש יהיה רשאי להסב את זכויותיו מכוח ההסכם, ביחס לכ-184 מגה-ואט, ל-Bank of America Corporation, אשר ייכנס בנעלי הרוכש וירכוש את החשמל ו"התעודות הירוקות" ישירות מתאגיד הפרויקט.
1 צפייה בגלריה
 יקי נוימן מנכ"ל דוראל אנרגיה
 יקי נוימן מנכ"ל דוראל אנרגיה
יקי נוימן, מנכ"ל דוראל אנרגיה
(צילום: אוראל כהן)

סך התקבולים ממכירת חשמל ו"תעודות ירוקות" הצפויים להתקבל מכוח ההסכם מוערכים ב-350 עד 375 מיליון דולר, זאת בנוסף לרכיבי הכנסה משמעותיים אשר יתבססו על מחירי שוק חופשי, הן במהלך תקופת ההסכמים והן לאחריה.
Mammoth Central הוא חלק מפרויקט הדגל Mammoth Solar באינדיאנה, ארצות הברית, המתפרס על שטח של כ-50,000 דונם, וצפוי לייצר כ-1,600 מגה-ואט של אנרגיה נקייה - מספיק כדי לספק חשמל ל-275,000 משקי בית במערב התיכון מדי שנה. זהו אחד הפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בארצות הברית, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית. נכון להיום, חתמה דוראל על הסכמים למכירת חשמל עבור כ-1,200 מגה-ואט מתוך כלל הספקו של פרויקט אינדיאנה.
עם זאת, לנוכח השלבים בהם מצוי פרויקט אינדיאנה מרכז 1, אין כרגע כל ודאות בדבר השלמת הליכי ייזום ופיתוח הפרויקט, קבלת אישור תכנוני, מימון, הקמה או חיבור לרשת. זאת בין היתר בשל העובדה שהוא כפוף לקבלת אישורים שונים, אשר אין ודאות שיתקבלו.
בחודש האחרון דיווחה החברה על חתימת הסכם הקמה (EPC) וצו תחילת עבודות על חלקו הראשון של הפרויקט (Mammoth North), אשר הספקו 480 MW והפעלתו המסחרית צפויה בשנת 2023.
יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל אנרגיה, מסר: "דוראל מבססת את מעמדה בארצות הברית עם הסכם שלישי למכירת חשמל עבור פרויקט הדגל של החברה באינדיאנה. השוק האמריקאי מהווה מנוע צמיחה מרכזי עבורנו, וייחודה של דוראל הוא בכך שהיא יוזמת ומפתחת פרויקטים בעצמה, על כל שלביהם, החל מאיתור הקרקעות ועד השלמת הפרויקט והחזקתו".