סגור

הכנסת אישרה את חוק ההסדרים במשק בקריאה שנייה ושלישית

בעד הצעת החוק הצביעו 61 חברי כנסת מול 57 ח"כים שהתנגדו, לאחר שהאופוזיציה משכה שורה של הסתייגויות; החוק מעגן מספר רפורמות כלכליות, כגון: העלאת גיל הפרישה לנשים, רפורמה ביבוא, רפורמה בכשרות, הקמת רשות רגולציה ועוד. חברי הכנסת יצאו להפסקה, ההצבעות על תקציב 2022 צפויות להיערך בשעות הלילה

אחרי שבמהלך הלילה אושר תקציב המדינה לשנת 2021, מליאת הכנסת אישרה היום (ה') בצהריים בקריאה השנייה והשלישית גם את חוק ההסדרים במשק המדינה, בתום דיון של שלוש וחצי שעות. בעד הצעת החוק הצביעו 61 חברי כנסת, מול 57 ח"כים שהתנגדו. יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) התקזז עם ח"כ מאי גולן (ליכוד), שלא חשה בטוב.
חברי הכנסת יצאו להפסקה, והדיונים על תקציב 2022 יתחדשו בהמשך היום - כאשר ההצבעות בעניינו צפויות להיערך בשעות הלילה. לאחר שאופוזיציה משכה במהלך היום חלק גדול מההסתייגויות שהגישה, ייתכן שהתקציב יאושר בקריאה שנייה ושלישית כבר הערב.
חוק ההסדרים מעגן שורה של רפורמות כלכליות להנעת גלגלי המשק, כגון: העלאת גיל הפרישה לנשים, רפורמה ביבוא, רפורמה בכשרות, הקמת רשות רגולציה, הקלות במס למי שיבנה שכירות מוסדית, הטלת אגרת גודש ועוד.
2 צפייה בגלריה
תקציב המדינה ממשלה נפתלי בנט יאיר לפיד גדעון סער בני גנץ מרב מיכאלי כנסת
תקציב המדינה ממשלה נפתלי בנט יאיר לפיד גדעון סער בני גנץ מרב מיכאלי כנסת
חברי הממשלה במהלך ההצבעות
(צילום: AFP)
יצויין כי ועדת הכספים תדון בקרוב בצו עליו חתם שר האוצר אביגדור ליברמן, להעלאת המס על שימוש בכלי פלסטיק וצריכת משקאות ממותקים.
כחלק מסדרת ההצבעות על חוק ההסדרים התבלבל ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, מספר פעמים - והצביע בין היתר בעד הרפורמה של אגרת הגודש. לאחר מכן צייץ: "קורה שמתבלבלים בהצבעה. תשאלו את כל מי שהצביע לבנט".

2 צפייה בגלריה
הצבעה בכנסת אגרת גודש ביבי הצביע בעד
הצבעה בכנסת אגרת גודש ביבי הצביע בעד
ההצבעה על אגרת הגודש, עם ההצבעה השגויה של נתניהו
ליברמן אמר לאחר ההצבעה כי "מאז שנולד חוק ההסדרים בשנת 1985, לא עבר אחד כל כך מלא ברפורמות מהפכניות שמביאות בשורה ענקית לאזרחי המדינה, עשרות רפורמות וחקיקות פיסקליות. הרפורמות הללו מבטאות את החזון שטמון בתוכנית הכלכלית כולה של מדינת ישראל, כי באין חזון יפרע העם".
@gantzbe מלמד את ביבי איך מצביעים בכנסת. #פוריו #פוריוישראל #fyp #ישראל #israel #ישראלים @bnetanyahu ♬ original sound - בני גנץ